Zpět  Kontakt  další adventní: /šedé nemají platný termín/

AMBERG  BAMBERG  BAYREUTH  DRÁŽĎANY 1  DRÁŽĎANY 2  DRÁŽĎANY štóly  SALZBURG  STEYR  VÍDEŇ 3  WEIDEN

TŘI oříšky_M  TŘI oříšky_R  TŘI oříšky_K  TŘI oříšky_H

KUDOWA  LINZ  NORIMBERK_1  NORIMBERK_2  PASOV  REGENSBURG_1    REGENSBURG_2


Na nejstarší vánoční trh v Německu do Drážďan

NĚMECKO - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ KURZY MĚN

 

3. 12. 2016

s prohlídkou města s průvodcem, nákupy dárků

ale i s "bratvurstem a klühweinem" u stánku

Nákupy dárků též v 1eurovém obchodě na předměstí Drážďan.!

Na nejstarší vánoční trh v Německu 2015 - Dresden ALT MARKT


Letos již 582. ročník trhu
Tradice drážďanského trhu „Striezelmarkt“ je již od roku 1434
(Trh je pojmenován podle droždí, používaného při pečení proslulé Drážďanské štóly) 


Na nejstarší vánoční trh v Německu - Program 2016:

 

V 5:30 odjezd z Prahy od hlavního nádraží, v 7:00 hodin odjezd z Nového Boru, z České Lípy v 6:50. Nástup možný po dohodě s CK i v dalších místech dle zájmu. Dopoledne zastávka na nákupy v předměstí Drážďan /možnost nákupů v obchodním domě REAL a také v obchodě “za 1/2 EURO a 1 EURO”/. Nákupy možno odložit do autobusu. Po poledni přejezd do centra Drážďan. Prohlídka starého města s průvodcem /Altmarkt, Radnice, Kreuzkirche, Kulturpalast, obnovený kostel Frauenkirche - více než 40 let byl památníkem na závěr poslední války - nálet v noci na 14. února 1945, dále procházka okolo Albertina a Akademie výtvarných umění, dále okolo pomníku Gottfrieda Cempera - tvůrce drážďanské opery, na Brühlskou terasu - výhled na Labe a směrem k divadelnímu náměstí a na přístav drážďanské bílé flotily. Dále pokračujeme k rezidenčnímu zámku /z větší části již obnoven/, podél nejdelšího obrazu světa ke Katedrále /prohlídka/. Dále následuje prohlídka divadelního náměstí s Cemperovou operou, pomníkem krále Jana a budovou Zwingerské galerie starých mistrů /možnost návštěvy galerie/. Poté návrat na Altmarkt. Variantně k poznávacímu programu je možno i tento čas /cca 2 hodiny/ využít k nákupům v obchodních domech a v přilehlé obchodní zóně na známé Prager Strasse. Večer možnost individuální prohlídky rozzářeného nejstaršího vánočního trhu v Německu /tradice přes 570 let/. Kromě mnoha vyzdobených stánků s vánočním zbožím uvidíte i největší vánoční pyramidu na světě vysokou 14 metrů ! Na mnoha místech si pochutnáte na svařeném víně ! V 18 - 19 hodin odjezd zpět do ČR. Příjezd do Nového Boru a České Lípy mezi 21. a 22. hodinou, do Prahy cca do 23 hodin. 


Doporučené kapesné:

10 - 30 EURO na vstupy a na drobné suvenýry + další "euroše" na nákupy dárků.

Cena:      499,- Kč    /původní cena  599,- Kč !/

Dětská vánoční sleva: do 15 let 399,- Kč !

Cena obsahuje: Dopravu luxusním busem /včetně zahraničních poplatků/, komplexní pojištění, průvodce CK.

V průběhu zájezdu bude v autobusu možno zakoupit občerstvení  za Kč.

Zájezd se uskuteční při minimálním počtu 32 přihlášených platících osob


Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012: cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí je možné jen do 26. června 2012. Po tomto datu mohou děti cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností je třeba předložit rodný list dítěte, občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč , za občanský průkaz do 15 let věku dítěte se platí 50 Kč.

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů 
(i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)
Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE:
CESTOVNÍ DOKLADY


Zpět  Kontakt  další adventní: /šedé nemají platný termín/

AMBERG  BAMBERG  BAYREUTH  DRÁŽĎANY 1  DRÁŽĎANY 2  DRÁŽĎANY štóly  SALZBURG  STEYR  VÍDEŇ 3  WEIDEN

TŘI oříšky_M  TŘI oříšky_R  TŘI oříšky_K  TŘI oříšky_H

KUDOWA  LINZ  NORIMBERK_1  NORIMBERK_2  PASOV  REGENSBURG_1    REGENSBURG_2


Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento výlet není zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. a proto nemůže být podle tohoto zákona pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Seo servis

 

 

advent svařák ghülwein weinachten market štóla svařené víno striezel

Dresden Drážďany Albertinum Asisi Panometer Bleší trh »Elbeflohmarkt« v Drážďanech Brühlova terasa Deutsches Hygiene-Museum Frauenkirche Katedrála Hofkirche Kostel Kreuzkirche Lipsiusbau Muzeum tramvají Náměstí Altmarkt Náměstí Neumarkt Pasáž Kunsthofpassage Semperova opera Neustadt Zámek a park Pillnitz Zwinger a Semperbau