Zpět   Kontakt  další adventní:  /šedé nemají platný termín/                                                                               >>>> Adventní JEDNODENNÍ

Ďábelská noc    Sen v bílém  Advent ve středověkých městech Bavorska  Tichá noc 200 let_P  Tichá noc 200 let_B

Advent v Pasově a na Innu  Adventní Basilej****letecky   ADVENT PRO POŽITKÁŘE

POHODOVÝ VÍKEND V LINCI  Adventní Vídeň  Vídeň v čase adventu pokaždé jinak

Adventní Krakow a solný důl Wieliczka  Adventní WROCLAW  Adventní Krakow a slovenské Tatry

ČESKÝ KRUMLOV a čerti  Rakouská vánoční romance   Za krásami rakouského adventu   VÁNOCE V POHODĚ   Vánoce na Dunaji


RAKOUSKO  - člen EU, člen EMU (měna EURO)

  DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

Advent v Grazu 2017

Graz, Spittal, Admont, Grein

 

Termín

Cena dospělý

Poznámka

07.12.-08.12.2013

2900 Kč

 
Děti do 15-tých narozenin mají v doprovodu dvou dospělých slevu 20%.
Advent v Grazu 2013

S noclehem v samém centru Grazu ve čtyřhvězdičkovém hotelu aneb všechny atrakce jsou do 5 minut pěší chůze od hotelu!!!!!! Jen přejdete most přes řeku Mur a už jste v komplexu historických budov UNESCO s řadou adventních atrakcí – aneb od ledových jesliček po zpěváky koled.
Největší adventní kalendář na světě, největší ledové jesličky na světě, největší klášterní knihovna na světě, největší středověká sbírka zbraní na světě, město UNESCO, model města z perníku a marcipánu, centrální ubytování,...


Advent v Grazu 2013 - Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 5.30 hodin. Poprvé letos do tohoto oblíbeného zájezdu přidáváme atraktivní první zastávku - romantický renesanční zámek Kornberg - ve vyhřívaných klenutých prostorách zámecké galerie na 70 umělců z celého Rakouska představuje své rukodělné výrobky na ploše 800 m2. V nádvoří zámku si můžete dát první punč, svařené víno či nějakou dobrotu. Vstup zdarma. Po příjezdu do Grazu se ihned ubytujete v hotelu ****. Po chvilce volna vás odvezeme do historického centra města na vyhlášený advent.

Vrcholy vyhlášeného adventu v Grazu:
- Největší adventní kalendář na světě - denně je od 16.30 až do půlnoci osvětlováno průčelí radnice vánočními symboly
- Největší ledové jesličky na světě - světoznámý ledosochař Gert Hödl s mezinárodním týmem 4 dny vytváří ze speciálních obřích průzračných ledových kvádrů, které předtím vznikají ve speciálním hangáru několik měsíců, obří ledové jesličky o váze 50 tun
- Vánoční trh před radnicí - tradiční adventní vesnička s fantastickou kulisou obřího adventního kalendáře
- a osvětlené Hodinové věže vysoko nad městem
- Starohradecký adventní trh ve Františkánské čtvrti - překrásný nejstarší štýrskohradecký adventní trh je postaven kolem dokola gotického františkánského kostela a nabízí umělecké předměty štýrských řemeslníků, selské produkty, punč i svařené víno. Před vstupem do kostela je betlém s živými ovcemi.
- Uličkami starého města mezi trhy jezdí vánoční vláček za pouhé 1 EUR
- Adventní trh ručních prací z celého světa - denně je znovu přestavěn - umělci se střídají a stále je něco nového k vidění, předměty ze stříbra, skla, svíčky,…
- Adventní trh před zvonkohrou, která třikrát denně hraje vánoční melodie, nabízí štýrské lahůdky i nápoje, exkluzivní umělecké práce ze stříbra i keramiky,…..
- Adventní trh am Mehlplatz - na staletém tržním náměstí historického města ochutnáte vytříbené lahůdky štýrské gastronomie přímo od výrobců
- Umělecký adventní trh na náměstí Färberplatz, daleko známý za hranicemi Štýrska je specializovaný na umělecké lidové práce ze dřeva, kovu, vosku, skla, papíru,…..
Téměř všechny trhy jsou otevřeny až do 22 hodin
V 16, 17, 18 a 19 hodin jsou koncerty alpských lidových souborů na jednotlivých náměstích s adventními trhy a u ledových jesliček.
Večer se můžete do hotelu vrátit naším busem či individuálně pěšky, taxi či tramvají.
2. den: Rein - nejstarší rakouský cisterciácký klášter, dosud obývaný mnichy, nabízí v čase adventu krom prohlídky krásných interiérů i výstavu betlémů. Admont - benediktinský klášter v malebných Ennstalských Alpách - prohlídka největší klášterní knihovny na světě v kouzelném prostředí krásných štýrských hor - v barokním sále je na 150 tisíc svazků.
Spittal am Pyhrn - hornorakouská obec s klášterním kostelem - vrcholem barokního freskového umění v Rakousku je freska v chóru od Bartolomea Altomonta. Vedlejší zámek je považován za nejvýznamnější dílo italské renesance v Rakousku. V zámku uvidíte jedinečnou předvánoční podívanou - na 190 skutečných domů z městečka Spittal je v detailním měřítku vyrobeno z perníku - tato perníková vesnice nabízí šindele ze sušenek, zahradní branky z čokolády, balkóny z marcipánu…. kromě zdejšího kláštera je tu k vidění, požární stanice, místní hotely, rodinné domky, školka i škola, stodoly, statky,….vše v miniatuře z perníku. Návrat do Prahy do půlnoci.


Doprava:

autobus (audio, video, občerstvení)

Odjezdová místa: TRASA G

Ubytování: 1x hotel 4* (pokoje s vlastním příslušenstvím)
Stravování: bufetová snídaně
Cena: 2.900,- Kč
Cena zahrnuje: dopravu autokarem, průvodce, nocleh v hotelu****, polopenzi, pojištění zájezdu pro případ úpadku CK. 
Doplatky: večeře v hotelu 450 Kč

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012: cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí je možné jen do 26. června 2012. Po tomto datu mohou děti cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností je třeba předložit rodný list dítěte, občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč , za občanský průkaz do 15 let věku dítěte se platí 50 Kč.

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů 
(i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)
Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE:
CESTOVNÍ DOKLADY


VÁŠ HOTEL V GRAZU****
Hodnocení: 7,9 z 10 na booking.com. Váš čtyřhvězdičkový hotel v Grazu je položen v centru štýrského hlavního města, cca 1,5 km od historického jádra.Komfortní a moderní pokoje jsou vybaveny koupelnou s vanou a fénem, WC, klimatizací, televizí, minibarem. Gratis připojení k internetu. Pokoje mají balkony. V hotelu je restaurace. Bar je otevřený do 23.30 hodin. v klidné poloze.
Pro firemní skupiny - dokonalé kongresové zázemí.


Zpět   Kontakt  další adventní:  /šedé nemají platný termín/                                                                               >>>> Adventní JEDNODENNÍ

Ďábelská noc    Sen v bílém  Advent ve středověkých městech Bavorska  Tichá noc 200 let_P  Tichá noc 200 let_B

Advent v Pasově a na Innu  Adventní Basilej****letecky   ADVENT PRO POŽITKÁŘE

POHODOVÝ VÍKEND V LINCI  Adventní Vídeň  Vídeň v čase adventu pokaždé jinak

Adventní Krakow a solný důl Wieliczka  Adventní WROCLAW  Adventní Krakow a slovenské Tatry

ČESKÝ KRUMLOV a čerti  Rakouská vánoční romance   Za krásami rakouského adventu   VÁNOCE V POHODĚ   Vánoce na Dunaji


Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Radek Kredba - Cestovní agentura PERMON).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

 

Seo servis

 

 

advent Graz Austria Rakousko svařák ghülwein weinachten market adventní trhy Vánoce vánoční výzdoba mechanický betlém Vánoční nálada svařené víno vánoční trhy