Zpět   Kontakt  další adventní:  /šedé nemají platný termín/                                         >>>> Adventní JEDNODENNÍ

Ďábelská noc  Advent ve středověkých městech Bavorska  Sen v bílém  Tichá noc 200 let  Advent v Pasově a na Innu 

POHODOVÝ VÍKEND V LINCI  NEJKRÁSNĚJŠÍ ŠVÝCARSKÉ ADVENTNÍ TRHY  Adventní Vídeň  Vídeň v čase adventu

Adventní Krakow a solný důl Wieliczka  Adventní WROCLAW  ČESKÝ KRUMLOV a čerti  Rakouská vánoční romance


Linec

 

RAKOUSKO  - člen EU, člen EMU (měna EURO)

  DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

POHODOVÝ VÍKEND V LINCI 2017

S hotelem**** v centru

 

Termín

Cena dospělý

Dítě

Poznámka

09.12.-10.12.2017

3 300

AKCE

 
Děti do 15-tých narozenin mají v doprovodu dvou dospělých slevu 20%.

Pohodový víkend v Linci 2017 - Program zájezdu:

1. den: Nejkrásnější hornorakouské adventní trhy ve Welsu a Linci. Nocleh v hotelu v Linci.

PĚŠKY OD HOTELU:

 • adventní trhy – nejkrásnější v Horním Rakousku na Hlavním náměstí – nejrozlehlejší evropské náměstí (13.200m2 ) – do 20 hodin.

 • slavný linecký dort – nejstarší dort na světě – doporučíme vám nejlepší cukrárnu

 • Zámecké muzeum s výstavou betlémů – největší universální muzeum Rakouska (6,50 EUR), výhledy na město, snoubení moderní architektury a historie

 • největší rakouský kostel pro 20.000 lidí i nejstarší rakouský kostelík

 • přístav – vánoční plavby lodí

 • výstava betlémů na starém městě

 • muzea Ars Elektronica Center (8 EUR, od 12 osob 6 EUR) a Muzeum moderního umění Lentos (jedna z nejlepších rakouských sbírek, Schiele, Klimt, Kokoschka, 8 EUR, skupina 5 EUR). Ars Electronica Center – muzeum budoucnosti s částečně stálou a částečně se měnící expozicí nejmodernějších technologií – 3D kopírka, klonování rostlin, anatomie lidského těla, projekce Deep Space na ploše 16x9m včetně 3D projekcí,…

 • jedna z nejlepších rakouských nákupních ulic Landesstrasse - hlavní ulice plná obchodů, kaváren, pivnic i výloh s  desítkami , možná stovkami betlémů (přesný seznam budete mít k dispozici).

 • tramvajová linka na Pöstlingberg - nová dráha na Pöstlingberg – přímo z adventního trhu nejstrmější adhezní dráhou na  světě (tramvaj, 6,50 EUR), která překoná za 20 minut na 4 kilometrech převýšení 255 metrů.

 • adventní trh Wintermarkt

 • adventní koncerty – například Brucknerhaus je hned vedle hotelu

 • okružní jízda vláčkem Linz City Express (7 EUR, 25 minut, komentář i v češtině).

Linec

Linec

Linec

Linec

2. den:  

Rakouské město Vánoc Štýr s Christkindlem, vánočním poštovním úřadem, největším betlémem světa, největší sbírkou vánočních ozdob na světě a s řadou dalších vánočních atrakcí vč. dvou adventních trhů. Kouzelný adventní trh v zámku Weinberg a jedinečný gotický oltář v Kefermarktu.


Doprava:

autobus (audio, video, občerstvení)

Odjezdová místa: TRASA A

Ubytování: 1x hotel 4* (pokoje s vlastním příslušenstvím)
Stravování: polopenze
Cena: 3.300,- Kč
Cena zahrnuje: dopravu autokarem, průvodce, 1x nocleh, polopenzi, pojištění zájezdu pro případ úpadku CK. 
Příplatky:

komplexní pojištění Allianz


Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012: cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí je možné jen do 26. června 2012. Po tomto datu mohou děti cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností je třeba předložit rodný list dítěte, občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč , za občanský průkaz do 15 let věku dítěte se platí 50 Kč.

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů 
(i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)
Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE:
CESTOVNÍ DOKLADY


Pöstlingerbahn - horská tramvaj s největším stoupáním v Evropě

Od roku 1898 jezdí dráha Pöstlingerbahn na vrchol Pöstlingberg ve výšce 519 mnm. Je to nejstrmější adhezní dráha s max. stoupáním 11,6 %, zapsaná v Guinessově knize rekordů. 

Když se začínalo s její výstavbou, byl nejeden odborník skeptický. Dráha však funguje již přes 100 let a dne 29. května 2009, v den jejích 111. narozenin byla po své renovaci opět uvedena do provozu v prodloužené trase. Takže lze do tramvaje nastoupit již na lineckém hlavním nádraží a podniknout tak opravdu pohodlný výlet na vyhlášený kopec Linečanů. V původní oblasti kopce Pöstlingberg, mezi původní stanicí v údolí a stanicí na vrcholu, zůstalo vedení dráhy beze změn. Pouze v části Spazenhofstraße/Berggasse přibyla jedna zastávka.

Pöstlingerbahn

Poutní bazilika Sedmibolestné Panny Marie

V nejvyšším bodě Pöstlingbergu stojí zdaleka viditelný farní kostel a poutní bazilika. 

K pöstlingbergskému kostelu z roku 1748, vystoupáte po schodech od výhledové plošiny. Díky své mimořádné poloze je pöstlingbergský kostel oblíbeným místem. 

Odehrávají se zde i svatební obřady. 

Poutní bazilika Sedmibolestné Panny Marie


VÁŠ HOTEL V LINCI****                                                                                             Hodnocení: 8,2 z10  na booking.com
K dispozici vám bude zdarma wellness – pára, sauna – do 23 hodin. Internet – zdarma v celém hotelu.

V den odjezdu máte pokoj k dispozici až do 12 hodin !

Hotelový bar – je otevřený až do 1:30 hod. Bufetovou snídani – si můžete při delším spánku prodloužit – od 10 do 12 hodin je k dispozici „pozdní snídaně“. Panoramatická restaurace s výhledem na Dunaj a vrchol Pöstlingberg. 24 hodinový lístek na dopravu jen za 4 EUR, ale ten ani potřebovat nebudete, protože vše je dostupné od hotelu pěšky….


Pro uzavřené skupiny – není problém zajistit místní průvodkyni, seminář pečení lineckých dortů, večeři na lodi či speciální večeři s mistrovským kuchařem podle staletých receptů, varhanní koncert v dómu,…. nic není nemožné)


Zpět   Kontakt  další adventní:  /šedé nemají platný termín/                                         >>>> Adventní JEDNODENNÍ

Ďábelská noc  Advent ve středověkých městech Bavorska  Sen v bílém  Tichá noc 200 let  Advent v Pasově a na Innu 

POHODOVÝ VÍKEND V LINCI  NEJKRÁSNĚJŠÍ ŠVÝCARSKÉ ADVENTNÍ TRHY  Adventní Vídeň  Vídeň v čase adventu

Adventní Krakow a solný důl Wieliczka  Adventní WROCLAW  ČESKÝ KRUMLOV a čerti  Rakouská vánoční romance


Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

 • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

 • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

 • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Radek Kredba - Cestovní agentura PERMON).

 • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

 

Seo servis

 

 

advent Linec Austria Rakousko svařák ghülwein weinachten market štóla adventní trhy Vánoce vánoční výzdoba mechanický betlém Vánoční nálada svařené víno striezel vánoční trhy