Hlavní MENU    Zpět > poznávací        Zpět > jednodenní        Zpět >senior        Zpět > technika       > Kontakt

Severokyperská turecká republika - měna turecká lira(TRY)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

VELKÝ OKRUH SEVERNÍM KYPREM

AKCE SENIOR 50+

Kyrenia (Girne) - Nicosia - Famagusta - Dipkarpaz - Paphos

 

 LETADLO (8 dnů)

 KONEČNÉ CENY VČETNĚ TAX

Termíny a ceny

SLEVA doprodej

ST. SOPHIA CATHEDRAL

ST. SOPHIA CATHEDRAL

SV. ONDŘEJ

SV. ONDŘEJ

DIPKARPAZ

DIPKARPAZ

DIVOKÝ OSEL

DIVOKÝ OSEL

ST. HILARION

ST. HILARION

 

VELKÝ OKRUH SEVERNÍM KYPREM - program zájezdu:

 

1. den (sobota) 

Po přivítaní na letišti v Lefkosii (letiště Ercan) bude následovat transfer do Vašeho hotelu v oblasti Kyrenia a ubytování. Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Kyrenia.

2. den (neděle)

Tento den budeme mít informační schůzku, kde budete mít možnost probrat s naším průvodcem průběh cesty a objednat si programový balíček/čky. Po informační schůzce se vydáme na náš první výlet do města Kyrenia (Girne). Zde lze navštívit vesnici Bellapais, ve které spisovatel Lawrence Durrell napsal svou slavnou knihu „Bitter Lemons“. Samotná obec se nachází v malebném místě na úpatí hory Five Finger (pět prstů). Také se v obci nachází zřícenina kláštera (Abbey of Bellapais), která je mistrovským dílem gotického umění. Ze zříceniny se nabízí nádherný výhled na Kyreniu. Následuje volný čas na oběd (oběd není zahrnut v ceně výletu). Odpoledne navštívíme starý přístav města Kyrernia, která je dnes důležitým přístavním městem Severního Kypru. Přímo v přístavu stojí místní pevnost, kde je zřízeno námořní muzeum. Je tu vystavený vrak lodi ze čtvrtého století před naším letopočtem, jenž byl nalezen v relativně dobrém stavu ve vodách poblíž Kyrenie. Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Kyrenia.

3. den (pondělí)

Dnes nás čeká výlet do hlavního města Kypru - Nikósie. Jako jediné rozdělené hlavní město na světě, Nikósie nabízí na relativně malém území velkou nabídku různých kultur a památek. Navštívíme tyto pamětihodnosti města: bránu Girne a jedinečnou tzv. zelenou linii, která rozděluje město na 2 části – jižní a severní. Brána Girne byla používaná k přepravě do severních oblastí, zejména do Kyrenie. Navštívíme též staré benátské zdi a mešitu Selemiye, která je významnou, historickou stavbou a jednou z dominant historického města. Dále uzavřený velký bazar a nákupní ulici Arasta. Ve volném čase můžeme prozkoumat jižní část města (zde je nutné s sebou mít cestovní pas nebo občanský průkaz, bližší informace u delegátky). V průběhu pěší procházky historickým centrem severní části města se naobědváme (oběd je zahrnutý v ceně výletu, nápoje si klienti hradí sami). Následuje transfer zpět do hotelu. 
Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Kyrenia.

4. den (úterý)

Po snídani opustíme první hotel a čeká nás cesta do města Famagusta. Cestou navštívíme starověké řecko-římské město Salamis, kde budeme mít možnost vidět pozůstatky divadla, lázní nebo starověkého gymnázia. Následuje oběd (oběd je v ceně výletu, nápoje si klienti hradí sami). Poté se vydáváme dál na cestu a uděláme si zastávku ve velkoobchodu s ručně tkanými koberci (možnost nákupů). Výlet pokračuje do proslulého města Famagusta. Navštívíme zde gotickou katedrálu Sv. Mikuláše, nyní přestavěna na mešitu a pojmenovaná Lala Mustafa Pasha. Pro město Famagusta je katedrála významnou, náboženskou památkou. Na programu je také pohled na Varoshu - opuštěnou jižní čtvrť města Famagusta, která se nachází na krásné písečné pláži. Kdysi to bývalo světoznámé letovisko, kam se sjížděly celebrity jako Brigitte Bardotová, Richard Burton či Elisabeth Taylorová. Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Famagusta.

5. den (středa)

Celodenní výlet na poloostrov Karpaz Peninsula s obědem. Čeká nás výlet do krásné přírodní krajiny. 

Naší první zastávkou bude klášter Sv. Barnabáše, kde se také nachází malé archeologické muzeum. Klášter byl založen v místě, kde se nalézal hrob apoštola Barnabáše. Připomíná významnou roli, jakou kyperský král hrál v křesťanském světě ve Středozemí. Naší poslední zastávkou před obědem bude „smíšené“ městečko Dipkarpaz, kde doposud žijí v klidu pohromadě Řekové a Turci. Následuje pauza na oběd (oběd je v ceně výletu, nápoje si klienti hradí sami). Po obědě vyrazíme nádhernou krajinou tohoto poloostrova ke klášteru, který je věnován Sv. Ondřejovi a je důležitým místem pro kyperské pravoslavné církve. S trochou štěstí budeme moci zahlédnout divoké osly, kozy a ovce. Na zpáteční cestě se zastavíme v Ayas trias, kde budeme mít možnost pozorovat nádherné mozaiky na podlaze bývalé baziliky. Následuje transfer zpět o hotelu.
Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Famagusta.
6. den (čtvrtek)

Po snídani opustíme náš druhý hotelu a vydáme se na další trasu do města Girne (Kyrenia). Během naší cesty navštívíme specializované obchody se zlatem, šperky a s koženou módou s možností výhodných nákupů. Následuje oběd (oběd je zahrnutý v ceně výletu, nápoje si klienti hradí sami). Další naší návštěvou bude hrad Sv. Hilariona, který je ukrytý v pohoří nad městem Girne. Jedná se o nejzachovalejší zříceninu hradu, který byl někdejším letním sídlem Lusignianské dynastie. Své kouzlo má i nádherný výhled, který tato pevnost nabízí, a můžeme si zde udělat krásné fotografie kyperského pobřeží. Následuje transfer do dalšího hotelu a ubytování. Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Girne (Kyrenia).
7. den (pátek) 

Volný den nebo celodenní výlet na jižní Kypr do města Paphos. Pro ty co nechtějí odpočívat je tu možnost zúčastnit se fakultativního výletu na jižní Kypr, do starobylého, antického města Paphos. Příjemné, přátelské a starobylé městečko Paphos se rozkládá na jihozápadním pobřeží Kypru. Podle pověsti se nedaleko něj vynořila z pěnivých mořských vln bohyně lásky a krásy Afrodita. Mystické místo, kde se tak stalo, se dnes nazývá Petra tou Romiou (Řekova skála) a patří k hojně navštěvovaným atrakcím v okolí Paphosu. 

Paphos si jako jedno z mála kyperských měst dokázalo zachovat svou původní identitu a nepodlehlo rychlé turistické výstavbě. Celé město je díky velkému počtu památek, které se podařilo dochovat, zapsáno na seznamu UNESCO. Mezi nejnavštěvovanější místa Paphosu patří rozsáhlé naleziště antických vykopávek v části Nea Paphos. Samotné historické centrum města tvoří komplexy Agora a Asklepion. Za zmínku stojí architektonické památky jako Aionův dům nebo Theseusova vila. Dále je možné v této lokalitě vidět Odeon s kostelem i malebným přístavem, křesťanské katakomby ukryté v hoře Fabrica a spoustu dalších památek. Podvečer návrat do hotelu. 
Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Girne (Kyrenia).

8. den (sobota)

Odlet zpět do Prahy


CENÍK

Služby za poplatek - přehled: 

Možnost přiobjednat:
- Večeře: 79 Eur / večeře / osoba (platba na místě u delegáta)
- Fakultativní příplatky, programový balíček a služby (možnost dokoupení u delegátů na místě)
Zvýhodněný balíček výletů: za 169,- EUR, který obsahuje:
- Půldenní výlet do města Kyrenia (Girne)
- Celodenní výlet do hlavního města Kypru – Nicosia s obědem
- Celodenní výlet do města Famagusta s obědem
- Celodenní výlet na poloostrov Karpaz Peninsula s obědem
- Celodenní výlet do města Girne a k pevnosti St. Hillarion s obědem
- Všechny vstupy do navštívených objektů a památek
- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek
Extra výlet: 

- Celodenní výlet do antického města Paphos s obědem - (tento výlet není zahrnutý v programovém balíčku) - 69,- Eur / osoba.

Poznámka:  Tato akce platí pouze pro osoby starší 50 let. Osoby mladší 50 let mohou jet za příplatek 2 000 Kč / osoba
- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny!
- Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Děti jen na vyžádání u CK. 
- Konkrétní jména hotelů budou upřesněny na místě delegátem. 
- Výlety vč. transferů na jednotlivá místa, vstupů do navštívených objektů či památek a výkladů průvodců nejsou zahrnuty v ceně zájezdu
- Klienti mohou vycestovat pouze s cestovním pasem platným ještě 6 měsíců po návratu z krajiny.

 

 

2 0 1 8
Termín dnů

Cena

dospělý

Cena

přistýlka

Cena

dítě

Cena

jednolůžkový

Strava Odlet
Odlet (So) Přílet (So) (nocí)
21.04.18 28.04.18 8 (7) 7 480,- Kč 7 480,- Kč 9 480,- Kč

na vyžádání

+4 000,- Kč

na vyžádání

dle

programu

Praha
28.04.18 05.05.18 8 (7) 6 480,- Kč 6 480,- Kč 8 480,- Kč

na vyžádání

+4 500,- Kč

na vyžádání

dle

programu

Praha
05.05.18 12.05.18 8 (7) 5 580,- Kč 5 580,- Kč 10 180,- Kč

na vyžádání

+3 500,- Kč

na vyžádání

dle

programu

Praha
osoby, které nedosáhly v den odjezdu 50 let, připlácí k základní ceně 2 000 Kč

Uvedené ceny zahrnují:

Letenku Praha – Ercan – Praha (technické mezipřistání v Turecku, bez přestupu).  Letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva
Transfer letiště – hotel – letiště a transfery mezi jednotlivými hotely (4. a 6. den)

Ubytování na 7 nocí v min. 3* hotelu místní kategorizace dle programu (3+2+2)

Snídaně formou bufetu

Služby českého delegáta

pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Ceny nezahrnují:

Výlety (včetně programu, vstupů, transferů k památkám, uvedeného jídla a výkladů průvodců) 

Výlety si lze zakoupit ve formě balíčku na místě u delegáta

Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu | Spropitné | Nápoje během jídel.

Fakultativní (nepovinné) příplatky:

Programový balíček a služby (možnost dokoupení u delegátů na místě) zvýhodněný balíček výletů: za 169,- EUR / os.

Celodenní výlet do antického města Paphos s obědem - (tento výlet není zahrnutý v programovém balíčku) - 69,- Eur / osoba.

Večeře: 79 Eur / osoba (platba na místě u delegáta).

Vybavení pokojů: Standardní dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, jsou vybaveny sociálním zařízením (koupelna se sprchou, toaleta), telefonem, klimatizací, TV, minibarem a trezorem (za poplatek).

Při poznávacích zájezdech se nejedná o ubytování v žádném konkrétním hotelu. Jména hotelů se dozvíte až po příletu do místa od našeho delegáta. U těchto ubytovacích zařízení nemůžeme zajistit Vaše zvláštní požadavky.

Poznámka: Děti jsou jen na vyžádání u CK - jde o seniorský zájezd !

 

Hlavní MENU    Zpět > poznávací        Zpět > jednodenní        Zpět >senior        Zpět >technika       > Kontakt

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje TopFly, s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, ČSOB(zahrnuje Poštovní spořitelmu), Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

Severní Kypr, oficiálním názvem Severokyperská turecká republika Iskele Lapta Büyük Han karavanní Hrad St.Hilarion Famagusta Selimeye mešita Hrad Girne Poloostrov Karpaz Lala Mustafa Pasha mešita Bellapais klášter Přístav Ginre Mehmet Diane Kostel a klášter sv Barmabas Pět prstů
Das türkische Nicosia Othello Hrad Turtle Beatch Dipkarpaz