Zpět   Kontakt  další adventní:  /šedé nemají platný termín/                                         >>>> Adventní JEDNODENNÍ

Ďábelská noc  Advent ve středověkých městech Bavorska  Sen v bílém  Tichá noc 200 let  Advent v Pasově a na Innu 

POHODOVÝ VÍKEND V LINCI  NEJKRÁSNĚJŠÍ ŠVÝCARSKÉ ADVENTNÍ TRHY  Adventní Vídeň  Vídeň v čase adventu

Adventní Krakow a solný důl Wieliczka  Adventní WROCLAW  ČESKÝ KRUMLOV a čerti  Rakouská vánoční romance


ADVENT V BERLÍNĚ A V DRÁŽĎANECH

  NĚMECKO - člen EU, člen EMU (měna  EURO)

 

Jedinečný zájezd - jedeme pouze v roce 2013


V tomto zájezdu máte skvělý prostor na užití si Berlína, například můžete večer vyrazit na koncert do barokní zámecké Oranžérie. 

 

Termín

Cena dospělý

Poznámka

14.12.-15.12.2013

2900 Kč

již se konalo
Děti do 15-tých narozenin mají v doprovodu dvou dospělých slevu 20%.

ADVENT A V BERLÍNĚ A V DRÁŽĎANECH 2013 - program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 5.30 hodin. 

Advent v Berlíně

základní prohlídka města a především čas na úžasnou adventní atmosféru německé metropole – kombinaci klasického adventu na historickém berlínském adventním trhu (jeden z 50 berlínských adventních trhů) a neuvěřitelné světelné výzdoby nákupních tříd a náměstí centra města. „Město budoucnosti“ s největší moderní výstavbou na světě (snad jen některá asijská města mají stejný boom) 
a vedle Paříže s nejpřepychovější vánoční výzdobou nabízí i tradiční starobylá adventní zákoutí jako ostatní historická německá města. Třída Unter den Linden, Braniborská brána, Humboldtova universita, Muzejní ostrov, Říšský sněm,…

Po ubytování v hotelu ***+ v centru města čas na návštěvu adventních trhů a vaše osobní volno v Berlíně.

Nocleh v hotelu*** v Berlíně.
2. den: 

Dopoledne čas na návštěvu světoznámých berlínských muzeí.  Odpoledne adventní trhy v Drážďanech.

Tipy na vánoční trhy v Drážďanech: 

 • nejstarší adventní trh v Německu, tudíž i na světě - Štólový trh. Letos je to 579. ročník. Na tomto trhu vás čeká především originální dřevěné umění od řezbářů z Krušných hor (figurky, louskáčky, pyramidy, oblouky), 
  keramika z Lužice, lahodné štóly drážďanských pekařů a cukrářů. Povolení ke konání trhu dostali obchodníci 19.října 1434 od saského knížete Friedricha II. Ročně zde máte k dispozici cca 230 adventních stánků.
  Středobodem tohoto adventního trhu je slavná Drážďanská štóla, kterou zde nabízí řada zdejších pekařů. Tradice řezbářů z Erzgebirge, kteří zde nabízejí své výtvory, sahá do roku 1644.

 • Překrásný je středověký adventní trh v nádvoří drážďanského zámku s kejklíři a komedianty.

 •  V letošním roce ozdobí Drážďany ještě jeden nový adventní trh, na staronovém a tradičním místě, kde už býval v letech 1630 – 1920. Naleznete ho na náměstí Neumarkt u paty kostela Frauenkirche. Trh vytvořili 
  známí umělci podle historických maleb a fotografií v původní podobě. Kulisa znovu vystavěného Frauenkirche, řemesla jak před sto lety…… zlatník, knihtiskař, hodinář, truhlář, švec, řezbář, cukrář, který vyrábí čokoládu,…..

 • Dalším trhem u Frauenkirche je pohádkový , romantický... adventní trh v uličce Münzgasse. V této ulici naleznete i Muzeum vánočních pyramid, kde můžete vidět cca 100 mistrovských kousků vánočních pyramid, jejichž tradice se datuje od roku 1870. Absolutní atrakcí adventního trhu v Münzgasse je čtyřboká 8 m vysoká vánoční pyramida s vyřezávanými dřevěnými figurami v životní velikosti. K pití se podává bowle a ovocná svařená vína. Náš TIP: Pokud jedete s dětmi, buďte tu přesně v 16 hodin kdy tudy prochází kníže Rupprecht a rozdává dětem malé dárky.

Návrat do Prahy kolem 22. hodiny.


Doprava:

autobus (audio, video, občerstvení)

Odjezdová místa: TRASA F

Ubytování: 1x hotel***+ (pokoje s vlastním příslušenstvím)
Stravování: snídaně
Cena: 2.900,- Kč
Cena zahrnuje: dopravu, 1x nocleh se snídaní v hotelu***+ v Berlíně, průvodce, pojištění zájezdu pro případ úpadku CK. 
Doplatky: večeře v hotelu 450 Kč, jednolůžkový pokoj 1/1: 650 Kč

Váš HOTEL***superiore v Berlíně byl zrenovovaný v letošním roce. Nabízí útulné, světlé a prostorné pokoje s psacím stolem, příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy, v koupelně je fén, pokoje mají klimatizaci, na pokoji vysokorychlostní internet. Hotel leží jen 10 pěších minut od náměstí a zábavní čtvrti Potsdamer Platz, kde jsou moderní výšková budova Sony Center a Daimler Chrysler či divadlo či výstava děl. S. Dalího. 12 minut pěšky je bývalý hraniční přechod Checkpoint Charlie. Hlavní památky města jako například Braniborská brána či Reichstag s jeho skleněnou kupolí jsou dosažitelné S-Bahnem jen za 5 minut. Stejně jako v Linci tady máme pozdní check out. Pokoje tedy máte k dispozici do 12 hodin !!! Lobby bar je otevřený do 1 hodiny v noci. Musejní ostrov (UNESCO) je od hotelu jen 2,5 km.


Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012: cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí je možné jen do 26. června 2012. Po tomto datu mohou děti cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností je třeba předložit rodný list dítěte, občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč , za občanský průkaz do 15 let věku dítěte se platí 50 Kč.

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů 
(i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)
Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE:
CESTOVNÍ DOKLADY


Zpět   Kontakt  další adventní:  /šedé nemají platný termín/                                         >>>> Adventní JEDNODENNÍ

Ďábelská noc  Advent ve středověkých městech Bavorska  Sen v bílém  Tichá noc 200 let  Advent v Pasově a na Innu 

POHODOVÝ VÍKEND V LINCI  NEJKRÁSNĚJŠÍ ŠVÝCARSKÉ ADVENTNÍ TRHY  Adventní Vídeň  Vídeň v čase adventu

Adventní Krakow a solný důl Wieliczka  Adventní WROCLAW  ČESKÝ KRUMLOV a čerti  Rakouská vánoční romance


Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

 • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

 • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

 • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Radek Kredba - Cestovní agentura PERMON).

 • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)