Zpět   Kontakt  muzejní noci: DRESDEN  MNICHOV  BERLÍN  BERLÍN(3dny)  BERLÍN_Festival_ světel


MENU KVĚTINY a ZAHRADY    MENU RELAX    MENU UMĚNÍ    MENU TECHNIKA


BERLÍN a POSTUPIM

velká muzejní a galerijní noc 15.03.2014                     již 34. ročník

NĚMECKO - člen EU, člen EMU (měna EURO)

BERLÍN - muzejní noc 2013

Berlín se stal jedním z nejvýznamnějších měst v Evropě, a to díky velkolepé výstavbě pod vedením předních světových architektů. Můžeme vyjet až do obrovité skleněné kopule Reichstagu (sídlo německého parlamentu - Bundestag), do níž je volný přístup a nabízí od rána do pozdního večera nádherný výhled do širokého okolí. Druhým cílem turistů je Postupimské náměstí, před válkou pulzující centrum města, poté válečné rumiště a posléze téměř 30 let místo, kudy vedla pověstná “berlínská zeď“. Dnes je vizitkou Berlína. Postupim a okolní zámky a zahrady představují romantiku a tradice měnícího se velkoměsta. Postupim je známá především svým historickým odkazem, jako bývalé rezidenční město pruských panovníků, vyzdobené jedinečnými zámeckými sídly a parky. Při tomto zájezdu můžeme navštívit v noci z 31.8. na 1.9. 60 muzeí a galerií za cenu 18 € včetně jízdného, které je zajištěno speciálními autobusy (www.lange-nacht-der-museen.de). 

Rovněž můžete navštívit vernisáže, happeningy, hudební a taneční vystoupení.

   připravujeme na rok 2015


Stravování:

Dobrá snídaně formou bufetu (teplé nápoje – káva, čaje, mléko, džusy, čerstvé pečivo, marmelády, buchta, jogurt, máslo).

Doprava:

klimatizovaným zájezdovým autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč), vybaveným DVD


Program:

1. den – odjezd z Prahy cca v 07.00 hod., příjezd do Postupimi. Navštívíme rokokový zámek Sanssouci Fridricha Velikého, letního sídla německých císařů (UNESCO). Zámek Sanssouci je často pokládán za německého konkurenta francouzskému zámku Versailles. Je však vybudován v intimnějším rokoku než barokní francouzský zámek a je pozoruhodný především svými zahradami. Dle přání si prohlédneme zámek Neues Palais, který se nachází na západní straně parku Sanssouci. Je to poslední velký pruský palác v barokním stylu, který byl kompletně dokončen po skončení Sedmileté války a měl oslavit úspěch Pruska. Do roku 1918 zde žil Vilém II. S císařovnou Augustou. Dnes se v paláci nachází většina výzdoby a vybavení z doby Fridricha Velikého. Zámek Neue Kammern, projdeme se rozlehlým parkem s pavilony, fontánami a sochami (Čínský pavilon, Římské lázně, zámek Charlottenhof). Naše cesta bude směřovat k zámku Cecilienhof, kde se konala v r. 1945 známá Postupimská konference tří vítězných mocností. Dodnes je zde zachována rudá hvězda, která je vysázená na jednom ze zámeckých nádvoří. Pseudotudorovský zámek je součástí Nové zahrady (Neuer Garten). V posledních letech monarchie jej nechal postavit císař Vilém II. pro svého syna, korunního prince Viléma a jeho snoubenku Cecilii. S exteriérem ladí historizující zahrady se stříhanými keři a bohatou květinovou výsadbou. Procházku historickým středem Postupimi začneme na Starém trhu (centrální náměstí). Prohlédneme si centrum města (Braniborskou bránu, Nauenskou bránu, chrám sv. Mikuláše, Francouzský kostel, radnici, Holandskou čtvrť- tzv. Malý Amsterdam(jsou zde s láskou udržované zadní dvorky, kavárny, poněkud bláznivé hospůdky) a ruskou kolonii Alexandrovku. Nový trh ze 17. a 18. století je jedním z nejlépe dochovaných barokních náměstí v Evropě.

V pozdním odpoledni odjedeme na ubytování do hotelu.

2. den – po snídani nás čeká celodenní prohlídka města Berlína s průvodcem, které si prohlédneme autobusem a pěšky. Uvidíme třídu Kurfürstdamm, Kaiser-Wilhelm Gedächtniskirche, zelený park Tiergarten, Vítězný sloup, Braniborskou bránu, Potsdamer Platz, SONY centrum, Berlínskou zeď, bývalý hraniční přechod Checkpoint Charlie s Muzeem útěků ze socialistického „ráje“. Odpoledne si prohlédneme historický střed Berlína a Muzejní ostrov, třídu Unter den Linden a obchodní centrum Friedrichstrasse, Operu, strážnici, zbrojnici, katedrálu sv. Hedviky, Humboltovu universitu, dóm (hroby králů), kde z kupole je krásný výhled na město.Od 18.00 hodin do 02.00 se koná dlouhá muzejní a galerijní noc.

Od 18.00 hod. do 02.00 hod. se koná dlouhá muzejní a galerijní noc. 
3.den – ve 02.30 hod. odjedeme do Prahy, kam se vrátíme v ranních hodinách.

Pozn.: CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí, zájmů skupiny a aktuálních podmínek v Berlíně. 


Cena: Kč 3.290,-

Cena zahrnuje:    dopravu autobusem, 1x ubytování s bufetovou snídaní v hotelu 3*, služby odborného průvodce, uvedený program, pojištění zájezdu pro případ úpadku CK 

Cena nezahrnuje:   vstupy : Sanssouci 12 €, Neues Calais 6 €, Neue Kammern 4 €, Čínský pavilon 2 €, Cecilienhof 6 €, Berlín- televizní věž 10 €, do 16 let 5,5 €. Večeře: cca 10-15 €.

Komplexní pojištění vč. léč.výloh bez storna 56 Kč/os.

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů

Každý účastník včetně dětí musí mít platný doklad totožnosti (OP/PAS).
(i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)
Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE:
CESTOVNÍ DOKLADY


Zpět   Kontakt  muzejní noci: DRESDEN  MNICHOV  BERLÍN  BERLÍN(3dny)  BERLÍN_Festival_ světel


MENU KVĚTINY a ZAHRADY    MENU RELAX    MENU UMĚNÍ    MENU TECHNIKA


Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Bena tour s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Muzeum museum muzejní galerijní galerie výstava expozice sexmuzeum vypreparovaná zvířata erotické museum erotiky sexmuseum 
exponáty obrazy sochy impresionismus expresionismus naivismus realismus sex muzeum artefakt rámy rámce depozitář neveřejná část výstavy
vitríny umělecké předměty vypreparovaná zvířata výstavní síň katalog výstavy