Zpět   Kontakt  další adventní:  /šedé nemají platný termín/                                                                               >>>> Adventní JEDNODENNÍ

Ďábelská noc    Sen v bílém  Advent ve středověkých městech Bavorska  Tichá noc 200 let_P  Tichá noc 200 let_B

Advent v Pasově a na Innu  Adventní Basilej****letecky   ADVENT PRO POŽITKÁŘE

POHODOVÝ VÍKEND V LINCI  Adventní Vídeň  Vídeň v čase adventu pokaždé jinak

Adventní Krakow a solný důl Wieliczka  Adventní WROCLAW  Adventní Krakow a slovenské Tatry

ČESKÝ KRUMLOV a čerti  Rakouská vánoční romance   Za krásami rakouského adventu   VÁNOCE V POHODĚ   Vánoce na Dunaji


ADVENT v DRÁŽĎANECH 

aneb

Drážďany, Míšeň, zámek Moritzburg, pevnost Königstein,
termálky Bad Schandau

NĚMECKO - člen EU, člen EMU (měna EURO)

Vylepšený program - to nejlepší ze saského adventu.

letos opět hotel ****

JEZDÍME TAM 17 SEZÓN

 

2 0 1 5

Termín

Cena dospělý

Dítě do 15. narozenin

12.12. - 13.12. 2015

2.900 Kč

sleva

 
Moritzburg

Pár důvodů, proč vyrazit na tento víkend: ! Hotel**** ! Největší vánoční štóla na světě v čele historického průvodu - největší německá adventní slavnost ! nejstarší německé adventní trhy ! nejstarší porcelánka Evropy ! pohádkové adventní trhy v pevnosti v národním parku Saské Švýcarsko ! mořská koupel na konec tohoto adventního víkendu 

 


Advent na "východě" Německa nabízí řadu skvělých německých tradic, které nikdy nezmizely ani s režimem NDR. Konec konců všechny tradiční produkty německých Vánoc pocházejí z Východu - od řezbářů z Erzgebirge (louskáčky, pyramidy, oblouky, kouřoví mužíci,…) či od cukrářů a pekařů z Drážďan (vánoční štóly). Největší vánoční štóla na světě v čele historického průvodu. Skvělé adventní trhy. Drážďany, Míšeň, zámek Moritzburg, pevnost Königstein, slavnosti.


ADVENT v DRÁŽĎANECH - program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 5:30 hodin. Drážďany - prohlídka města a kouzelné adventní trhy s produkty od řezbářů z Erzgebirge a se zdejšími vyhlášenými štólami. Čas na návštěvu galerií a muzeí. Drážďany není třeba příliš představovat - Semperova opera, zámek saských kurfiřtů, Zwinger, znovu vystavěný dóm Frauenkirche a další zcela nově postavené „historické“ budovy - Drážďany se mění před očima do původní barokní krásy. Jedno z nejbohatších a nejznámějších muzeí světa Grünes Gewölbe,… A také parádní nákupy dárků hned vedle adventních trhů. Skvělé adventní trhy: nejstarší adventní trh v Německu, tudíž i na světě - Štólový trh. Letos je to 580. ročník. Na tomto trhu vás čeká především originální dřevěné umění od řezbářů z Krušných hor (figurky, louskáčky, pyramidy, oblouky), keramika z Lužice, lahodné štóly drážďanských pekařů a cukrářů. Povolení ke konání trhu dostali obchodníci 19. října 1434 od saského knížete Friedricha II. Ročně zde máte k dispozici cca 230 adventních stánků. Středobodem tohoto adventního trhu je slavná Drážďanská štóla, kterou zde nabízí řada zdejších pekařů. Tradice řezbářů z Erzgebirge, kteří zde nabízejí své výtvory, sahá do roku 1644. Překrásný je středověký adventní trh v nádvoří drážďanského zámku s kejklíři a komedianty. Další trhy – Neumarkt, Münzgasse, Prager Strasse,…Obří vánoční pyramida je vysoká cca 15 m. Nocleh v hotelu **** nedaleko Drážďan.

 

2.den: Míšeň - hrad Albrechtsburg v impozantní poloze nad Labem -nejstarší německý zámek byl sídlem saského vévody Albrechta Srdnatého a jeho ženy Zdenky - dcery krále Jiřího z Poděbrad. Adventní trh v tisíciletém středověkém městě - na náměstí je překrásná středověká radnice a renesanční domy radních. Pozdně gotická radnice je přeměněna v jeden obří adventní kalendář. Toto vše dělá kulisu adventnímu trhu. Jsou zde řezbáři z Erzgebirge, svíčky, vánoční dárky, štóly,…. prohlídka Muzea porcelánu s téměř třemi tisíci exponáty historického porcelánu - nejstarší porcelánka v Evropě. V Schauhalle je vystaveno 3000 kusů z celkového počtu 20 tisíc, které jsou ve sbírce porcelánky. Zámek Moritzburg, kde se natáčela pohádka „Tři oříšky pro popelku” - výstava kostýmů z této pohádky. Historicko - romantický vánoční trh v pevnosti Königstein, zvaný „zimní pohádka“ patří k nejkrásnějším adventním zážitkům v Německu. Snadný přístup skalním výtahem. Adventní kalendář v pevnosti je s délkou 112 metrů nejdelším adventním kalendářem na světě. Jesličky s živými zvířaty, 250 ozdobených vánočních stromků,…na ploše 13 fotbalových hřišť vysoko nad údolím Labe v národním parku Saské Švýcarsko vás čeká opravdu krásný adventní zážitek. Krásná tečka na konec - relax v solných termálních lázních v Bad Schandau. Návrat do Prahy do cca 23. hodiny.

 

(*) Tradiční německé vánoční pečivo - něco mezi vánočkou a biskupským chlebíčkem.


Doprava:                    autobus (audio, video, občerstvení)

Ubytování:                 1x ubytování v hotelu****  ve dvoulůžkových pokojích s bufetovou snídaní

Cena:                     2.900,- Kč

Cena zahrnuje:      dopravu autokarem, průvodce, nocleh v hotelu****, snídani, pojištění zájezdu pro případ úpadku CK. 

Příplatky:                  večeře v hotelu: 500 Kč, jednolůžkový pokoj 550 Kč

Odjezdová trasa F:  (hraniční přechod Petrovice): Praha – Lovosice - Ústí n/L, lze dohodnout i Litoměřice či Teplice či Děčín, letos tuto trasu jede daleko více zájezdů než loni.


Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012: cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí je možné jen do 26. června 2012. Po tomto datu mohou děti cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností je třeba předložit rodný list dítěte, občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč , za občanský průkaz do 15 let věku dítěte se platí 50 Kč.

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů 
(i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)
Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE:
CESTOVNÍ DOKLADY


Advent v Drážďanech


Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Radek Kredba - Cestovní agentura PERMON).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Seo servis

 

advent svařák ghülwein weinachten market štóla svařené víno striezel

Dresden Drážďany Albertinum Asisi Panometer Bleší trh »Elbeflohmarkt« v Drážďanech Brühlova terasa Deutsches Hygiene-Museum Frauenkirche Katedrála Hofkirche Kostel Kreuzkirche Lipsiusbau Muzeum tramvají Náměstí Altmarkt Náměstí Neumarkt Pasáž Kunsthofpassage Semperova opera Neustadt Zámek a park Pillnitz Zwinger a Semperbau