- - -

Zpět na POZNÁVACÍ     Zpět na JEDNODENNÍ      podobné zájezdy:     /šedé nemají platný termín/                            Kontakt

Sibiř - zimní pohádka   Transsibiřská magistrála   Sibiř - okruh po Bajkalu   Uzbekistán - velký okruh   Zakavkazko - Armenie a Gruzie   Kazachstán a Kyrgyzstán

- - -

KAZACHSTÁN - není členem EU (měna Kazašské tenge)

KYRGYZSTÁN - není členem EU (měna Kyrgyzský som)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

KAZACHSTÁN - KYRGYZSTÁN

ALMATY – MEDEA – ASTANA – CHARYN – KARAKOL – ISSYK-KUL – BIŠKEK

LETECKY

TERMÍN (11 dní/10 nocí)

2. 9. 2019 - 13. 9. 2019

(předprodej  od 48 990 Kč)

 

REZERVOVAT

ZÁRUKA KONÁNÍ

Poznávací zájezd

do Kazachstánu a Kyrgyzstánu

Almaty

 

KAZACHSTÁN - KYRGYZSTÁN 2019 - Plánovaný program:


1. den
Odlet z Prahy v 1:00 v noci přes Moskvu do Astany (Kazachstán), přílet v odpoledních hodinách, ubytování, prohlídka centra města: navštívíme vyhlídkovou věž Bajterek, symbol mytologického životního prostoru a prohlídku zakončíme u Chan Šatyr – obřího průhledného stanu (150 m vysoký), který slouží jako nákupní středisko, volno, nocleh.

 

2. den
Celodenní prohlídka města: EXPO 2017 (pavilon Kazachstánu), během okružní cesty městem si dále prohlédneme: Opera, Centrální koncertní sál a Muzeum Kazachstánu mešitu sultána Chazreta, Pyramidu míru a souladu – globální centrum náboženského porozumění (77 m vysoká), uvidíme zvenku prezidentský palác Ak Orda, večer odjezd vlakem z Astany do Almaty.

 

3. den
Ráno příjezd do Almaty, ubytování, odpoledne prohlídka Almaty (bývalého hlavního města Kazachstánu): Panfilovův park, katedrála Nanebevzetí Panny Marie, park 1. prezidenta, lanovkou na horu Kok-Tobe nad Almaty, volno, nocleh.
 

4. den
Po snídani návštěva vysokohorské středisko Medea s rychlobruslařským areálem ve výšce 2.200 m n. m., Šymbulak – horské středisko (jízda lanovkami až do nadmořské výšky přes 3.000 metrů, krásné výhledy, návrat do centra, volno, nocleh.
 

5. den
Časně ráno odjezd do kaňonu Charyn, který je „mladším bratrem“ Velkého kaňonu v Americe, táhne se podle stejnojmenné řeky v délce 154 km a obklopují ho až 300 m vysoké skály, odpoledne odjezd na kyrgyzstánskou hranici v hraničním přechodu Kegen, kde nás bude čekat kyrgyzstánský autokar s místním řidičem, krátká zastávka v údolí Karkara blízko monumentu San Taš, přejezd do Karakolu, ubytování, večeře (v ceně zájezdu).

 

6. den
Karakol – ráno návštěva nedělního dobytčího trhu, dále budeme pokračovat do vesnice Tepke s koňským rančem, oběd v ceně zájezdu, přehlídka cvičených orlů, návrat do Karakolu: prohlídka muzea ruského vědce Převalského, nocleh.

 

7. den
Karakol – dopoledne skalní útvary Sedm býků (patří k nejčastěji fotografovaným přírodním krásám Kyrgyzstánu), odpoledne prohlídka dřevěného pravoslavného kostela a dunganské mešity, večeře v dunganské rodině (v ceně zájezdu), nocleh.

 

8. den
Karakol – po snídani návštěva místního regionálního muzea, odjezd do soutěsky Gregorjevka, poobědváme formou pikniku u pastevců ovcí v místních jurtách nebo pod širým nebem (v ceně zájezdu). Možnost jízdy na koni nebo chytání pstruhů. Cholpon Ata – středisko na pobřeží druhého největšího vysokohorského jezera na světě (po Titicaca v Bolívii) – jezera Issyk-Kul (1607 m n. m.), fakultativně projížďka lodí po jezeře, nocleh.

 

9. den
Jezero Issyk Kul, ráno možnost koupání v jezeře (v areálu hotelu), blízko jezera zhlédneme petroglyfy – nápisy staré 2.000 let, cestou do Biškeku uvidíme minaret Burana (unikátní náhrobní kameny balbaly z 6. – 10. stol.). – věž stojí uprostřed rozlehlé planiny, na místě zaniklého karachanidského města Balasagun, fakultativně – rytířský souboj na koních KOK BORU, příjezd do Biškeku, ubytování, nocleh.

 

10. den
Biškek – hlavní město Kyrgyzstánu, prohlídka města: v centru na náměstí Ala-Too uvidíme jezdeckou sochou hrdinného Manase, kyrgyzského hrdiny, u památníku Nezávislosti se zastavíme u pravidelného střídání stráží. V Dubovém parku uvidíme sochu kyrgyzské hrdinky 19. století Kurmanžan Datky. Navštívíme Památník vítězství, věnovaný obětem 2. světové války, volno. Krásná je každodenní večerní hudební show fontány na náměstí Ala-Too ve 20:00, nocleh.

11. den
Biškek – dopoledne navštívíme čtvrť Interhelpo (založili ji Čechoslováci v 30. letech 20. století), bude možnost nákupů na největším kyrgyzském bazaru Osh, kde se nabízí možnost koupě středoasijského zboží a místní ochutnávky. Všude je přítomna neopakovatelná atmosféra, odpoledne odlet z Biškeku přes Moskvu, přílet do Prahy ve večerních hodinách.

 

Informace o zájezdu:
- bohatý program, města i příroda
- návštěva areálu EXPO 2017, vstupy do národních parků
- česky hovořící průvodce


Další informace
Minimální počet: 13 osob
.

 

Změna programu i odletových časů vyhrazena.

 

 REZERVOVAT 

Astana - Chan Šatyr

Expo 2017.jpg

Katalogová cena:   od 48 990 Kč    (sleva dle data nákupu v předprodeji)

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha-Moskva-Astana a Biškek-Moskva-Praha vč. všech poplatků, 9x ubytování ve 4* hotelech v 2-lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 9x snídaně, 2x oběd, 2x večeře, autobusovou dopravu, noční přejezd vlakem z Astany do Almaty ve dvoulůžkových kupé, vstupy do národních parků, ekologické poplatky, místní průvodce, český průvodce.

Cena nezahrnuje :

komplexní cestovní pojištění vč. storna zájezdu: 1 518 Kč, příplatek za jednolůžkový pokoj 7 000 Kč, doporučená cena na fakultativní vstupy (projížďka lodí, koňské soutěže atd. cca 100 USD).


Minimální počet účastníků: 13 osob.

Letištní taxa a bezpečnostní taxa:  0,- (je již zahrnuta v základní ceně)

Vízum: 0,- (pro turistické cesty občanů ČR do 30 dnů byl nově zaveden bezvízový styk)

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, ČSOB(zahrnuje Poštovní spořitelmu), Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

Zpět na POZNÁVACÍ     Zpět na JEDNODENNÍ      podobné zájezdy:     /šedé nemají platný termín/                            Kontakt

Sibiř - zimní pohádka   Transsibiřská magistrála   Sibiř - okruh po Bajkalu   Uzbekistán - velký okruh   Zakavkazko - Armenie a Gruzie   Kazachstán a Kyrgyzstán

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Agrolex s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

ALMATY MEDEA ASTANA CHARYN KARAKOL ISSYK-KUL BIŠKEK KAZACHSTÁN KYRGYZSTÁN