Zpět        Kontakt  


 RUSKO - není členem EU (měna RUBL)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 Záruka konání

SIBIŘSKÁ RAPSODIE

LETECKY

TERMÍN (11 denní)

1.7. – 11.7.2017

59 248 Kč (akce)

  REZERVOVAT 

Poznávací zájezd na Bajkal

SIBIŘSKÁ RAPSODIE


SIBIŘSKÁ RAPSODIE 2017 - Plánovaný program:


1. den
Odlet z Prahy.
2. den
Irkutsk - Listvjanka
Přílet do Irkutsku v ranních hodinách, transfer do hotelu Angara, snídaně, ubytování. Odjezd do vesničky Listvjanka, nejbližšího turistického centra v okolí Irkutsku. Celodenní program – návštěva bajkalského muzea s ukázkou místních druhů ryb a tuleňů. Návštěva trhu, kde je možný nákup typických sibiřských suvenýrů – výrobky ze dřeva, kůry, kamene a skla. Oběd z bajkalských specialit v místní restauraci. Výjezd lanovkou (nebo pěšky – 40 min chůze) na vyhlídkovou plošinu Kamen Čerského s panoramatickým výhledem na Bajkal a ústí řeky Angary. Návrat do Irkutsku, cestou prohlídka Muzea etnografie pod širým nebem (unikátní dřevěné stavby ze 17.- 20. století). Návrat do hotelu Angara, volno.

3. den
Bajkal
Po snídani přejezd autem k jezeru Bajkal, nalodění na loď a přejezd na ostrov Olchon. Ostrov Olchon je prastaré posvátné místo, s vrcholem Šamanka – jedním z devíti posvátných míst v Asii. Ubytování v turistickém komplexu, večeře.

4. den
Bajkal
Po snídani návštěva mysu Choboj – nejsevernějšího mysu a současně nejkrásnějšího místa ostrova Olchon, projížďka po ostrově, zálivy a pláže ostrova, piknik. Návrat do komplexu, večeře.

Ruská sauna (za poplatek).

5. den
Bajkal
Po snídani přejezd na ostrov Ogoj, prohlídka největšího ostrova v Malém moři. Nachází se zde bílé buddhistické stupy. Piknik s ochutnávkou rybích polévek a bajkalského čaje ze sibiřských bylin. Návrat a přenocování, večeře.

Ruská sauna (za poplatek).

6. den
Irkutsk – Usť Ordinskij
Po snídani přejezd minibusem do Irkutsku. Cestou návštěva vesničky Usť – Ordinskij, setkání se šamanem, informace o životě a zvycích národů, které osídlovaly jižní Bajkal (např. Burjati, Evenkové aj.), návštěva oblastního muzea v Usť – Ordě se zajímavou expedicí z oblasti paleontologie (kosti mamutů, nosorožců, jelenů a také bytová kultura Burjatů z 19. století). Oběd ve stylu burjatské kuchyně (lapša, pozy, čaj s mlékem). Příjezd do Irkutsku autobusem. Ubytování v hotelu Angara.
V podvečer fakultativně projížďka lodí po řece Angaře, večeře v hotelu.

7. den
Irkutsk
Prohlídka města, návštěva památných míst spojených s pobytem českých legionářů. Oběd v jedné z restaurací ve městě, s typickým sibiřským menu. Návštěva vlastivědného muzea a muzea revoluce, kde vznikla roku 1925 sbírka k 100. výročí děkabrijského povstání, vedeného proti carovi Mikuláši I., děkabristé byli deportování do Irkutsku. Návštěva vězení A. Kolčaka, ruského admirála, který zde byl uvězněn pro vlastizradu a roku 1920 popraven. Návrat do hotelu, volno.
8. den
Irkutsk
Po snídani transfer na vlakové nádraží, celodenní projížďka s průvodcem a odborným výkladem vlakem vagónem I.třídy po okružní železnici kolem Bajkalu. Projížďka trvá od 8:00 do 20:00 hodin a zahrnuje památky inženýrsko – technického umění: tunely, galerie, mosty, viadukty a podpěrné stěny. Během cesty oběd. Po skončení cesty pokračování do přístavu Bajkal, plavba parníkem do Listvjanky a transfer zpět do Irkutsku, ubytování v hotelu Angara, večeře v hotelu.
9. den
Arshan

Půldenní přejezd do rekreačního střediska Arshan v Tunkinském údolí v nadmořské výšce 893 m n.m. Středisko slouží téměř 100 let k odpočinku a léčbě na Sibiři. Je zde příznivé, léčivé klima, provoněné jehličím a horským vzduchem. Ubytování v malém turistickém hotelu. Výlet k vodopádu. Možnost výletu k buddhistickému komplexu Datsan nebo projížďka na místních koních. Volno, večeře.
10. den
Arshan - Irkutsk

Výlet do osady Zhemchug – asi 40 km od Arshanu. Cestou zastávka u léčebných pramenů. Během této návštěvy lze využít místní termální koupele v bazénu (za příplatek na místě). Odpoledne odjezd do Irkutsku. Ubytování v hotelu Angara, večeře. Večer volno.

11. den
Irkustsk - Praha
Po snídani transfer na letiště.

Popis
Ubytování v hotelích na místech dle programu.
Další informace
Doporučené očkování: proti klíšťové encefalitidě.
Minimální počet: 15 osob.

Změna program vyhrazena

 

Jezero BAJKAL

Pravoslavný chrám

Pobřeží Bajkalu

Pár od Bajkalu

 

  REZERVOVAT 

Cena zahrnuje:

Transfer z/na letiště, transfery dle programu, 9x snídaně, 6x oběd, 7x večeře, služby místního průvodce, ubytování (5x Irkutsk, 3x Olchon, 1x Arshan), výlety a vstupy dle programu: bajkalské muzeum, přejezd lodí, jízdenku na železnici, výlet na ostrov Ogoj a Olchon, výlet do osady Zhemchug, návštěvu vodopádů.

Cena nezahrnuje :

Doprovodné služby mimo program, saunu, alkoholické nápoje, vízum a cestovní pojištění.

Letištní taxa a bezpečnostní taxa:  0,- (je již zahrnuta v základní ceně)

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, ČSOB(zahrnuje Poštovní spořitelmu), Equa bank, Air Bank a Fio banku - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           Zpět na ceník a termíny

 

Zpět        Kontakt                                                                          uloz.to - sdílej snadno data

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Agrolex s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Seo servis

Petrohrad 2017 Petěrsburg Sankt Petersburg Leningrad galerie Ermitáž křižník Aurora Petropavlovská pevnost Zimní palác řeka Něva Malá Něva palác Admirality

VOSR VŘSR Velká říjnová socialistická revoluce Rjepin Carské Selo Puškin Petrodvorce Izkievský chrám Něvský prospekt Trojický most leningradské bílé noci

letiště Pulkovo Šeremetěvo Vnukovo international airport

periscope nomad levante čedok last minute na poslední chvíli azbuka ruština ruskoje igristoje aeroflot tupolev iljušin

Něvský prospekt Aničkovův most Aničkovův palác secesní budova Jelysejev Gostinyj dvor Arménský kostel Literární kavárna Kazaňská katedrála Gribojedův kanál Chrám Kristova vzkříšení Palácové náměstí Alexandrův sloup Zimní palác Ermitáž náměstí Děkabristů Měděný jezdec katedrála sv. Izáka Palácové nábřeží most Nejsvětější Trojice křižník Aurora Petrská brána Petropavlovská pevnost katedrála sv. Petra a Pavla Námořní muzeum Rostrální sloupy budova Admirality Zimní palác Petrodvorců návštěva Finského zálivu Dolní park Horní park a návštěva zámku. Návštěva chrámu Svatých apoštolů Petra a Pavla

AGLtravel Agrolex