Zpět    podobný zájezd:  Na obou březích Bajkalu         Transsibiřská magistrála         Sibiřská rapsodie                       Kontakt

 

 RUSKO - není členem EU (měna RUBL)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 Záruka konání

SIBIŘSKÁ RAPSODIE

LETECKY

TERMÍN (10 denní)

1.7. – 10.7.2018

předprodej  59 239 Kč

  REZERVOVAT 

Poznávací zájezd na Bajkal

SIBIŘSKÁ RAPSODIE

SIBIŘSKÁ RAPSODIE 2018 - Plánovaný program:


1. den
Večerní odlet z Prahy

 

2. den
Irkutsk
Po příletu do Irkutsku v dopoledních hodinách transfer do hotelu, ubytování, oběd v hotelu. Po obědě prohlídka historické části města – Znamenský klášter, dřevěné domy s vyřezanými motivy na stěnách a rámech oken, ulice Karla Marxe, památník Alexandra III., břehy řeky Angary, 130. okrsek (nově zrekonstruovaná historická část města) a návštěva muzea Děkabristů (hrdinové povstání proti carovi r. 1825). 

Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

 

3. den
Bajkal
Po snídani přejezd k jezeru Bajkal, nástup na loď a celodenní plavba podél bajkalské železnice vybudované na začátku 20. st., která měla být pokračováním Transsibiřské magistrály. Na trati je velké množství tunelů a mostů a dalších zajímavých inženýrských staveb. Po cestě zastávka na oběd ve vesničce na pobřeží. 

Návrat do hotelu v Irkutsku, večeře, nocleh.

 

4. den
Listvjanka
Po snídani odjezd do vesničky Listvjanka, nejbližšího turistického centra v okolí Irkutsku na břehu jezera Bajkal. První zastávka je ve skanzenu v Taltsy, muzeu s dřevěnými domy, kostely a hospodářskými budovami, které se rozkládá na ploše 67 ha a zahrnuje 40 staveb a více než 8000 předmětů vysoké historické hodnoty. Skanzen přibližuje život obyvatel žijících u Bajkalu v 17. až 19. st., přičemž nejstarší budovou je věž pevnosti Ilimsk z r. 1667. Přejezd do vesničky Listvjanka k ústí řeky Angary, oběd v místní restauraci. Po obědě následuje návštěva bajkalského muzea, kde jsou umístěna akvária s endemickými bajkalskými druhy ryb a tuleňů. Poté výjezd lanovkou nebo pěšky (40 min. chůze) na vyhlídkovou plošinu Kamen Čerského s panoramatickým výhledem na Bajkal a ústí řeky Angary, návštěva kostela Sv. Mikuláše. Nakonec prohlídka rybího trhu a trhu s místními suvenýry (výrobky ze dřeva, kůry, kamene a skla). 

Ubytování v hotelu v Listvjance, večeře, nocleh.

 

5. den
Listvjanka – zátoka Pesčanaja

Po snídani odjezd rychlým člunem na písčitou pláž zátoky Pesčanaja, které se přezdívá „Sibiřská riviéra“, neboť se jedná o místo s nejteplejší vodou a nejvíce slunečnými dny na Bajkalu. Pláž je dostupná pouze člunem, proto zde nebývá mnoho lidí. Na dunách u pláže rostou tzv. „stromy na chůdách“, které mají erozí odhalené kořeny. Odpočinek na pláži a koupání v jezeru, poté následuje oběd v místní restauraci. Návrat do hotelu v Listvjance, večeře, nocleh.

 

6. den
Irkutsk – Usť-Orda – ostrov Olchon

Po snídani transfer na ostrov Olchon (asi 320 km minibusem, poté krátký přejezd lodí). Přibližně v polovině cesty bude zastávka ve vesnici Usť–Orda, setkání se šamanem, informace o životě a zvycích národů, které osídlovaly jižní Bajkal (např. Burjati, Evenkové aj.), návštěva oblastního muzea v Usť–Ordě se zajímavou expozicí z oblasti paleontologie (kosti mamutů, nosorožců, jelenů a také bytová kultura Burjatů z 19. st.. Po zastávce na oběd přejezd do přístavu Černorud, odjezd lodí na ostrov Olchon, ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

7. den
Ostrov Olchon

Po snídani odjezd k mysu Choboj – nejsevernějšímu mysu a současně nejkrásnějšímu místu ostrova Olchon. Dále návštěva mysu Sagan-Chušun, mysu Burchan (Šamanské skály), který je jedním z devíti posvátných míst v Asii a nachází se nedaleko vesnice Chužir, největšího sídla na ostrově. Následuje obědový piknik. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

 

8. den
Souostroví Uškani – ostrov Olchon

Po snídani odjezd lodí k souostroví Uškani, které se nachází uprostřed Bajkalu. Souostroví tvoří 4 ostrovy s rozlohou pouhých 10 km2 a jsou považovány za nejtajemnější ostrovy Bajkalu. Ostrov Olchon je porostlý hustou vegetací a druhy lesa se zde střídají i po 100 m, vyskytují se zde endemické druhy borovic a modřínů. Žije zde také endemický druh sladkovodního tuleně, tzv. Něrpa. Na tomto malém souostroví jsou jich tisíce. Vstup na souostroví podléhá velmi přísným pravidlům. Oběd na palubě, návrat do hotelu na ostrově Olchon, večeře, nocleh.

 

9. den
Ostrov Olchon

Po snídani odjezd na jih ostrova Olchon k starověké Kurykanské zdi. Tato obranná zeď je dlouhá 185 m, vysoká až 2 m. Žily zde dva předchůdci sibiřských národů – Jakutů a Burjatů, kteří dodnes obývají Sibiř. Oběd, přejezd lodí na pevninu a návrat minibusem do Irkutsku (asi 250 km), ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

 

10. den
Irkutsk

Po snídani transfer na letiště, odlet přes Moskvu do Prahy.

 

Popis
Ubytování v hotelích na místech dle programu.
Další informace
Doporučené očkování: proti klíšťové encefalitidě.
Minimální počet: 15 osob, maximální 20 osob.

 

Změna program vyhrazena

 

 

 

 

  REZERVOVAT 

 

Jezero BAJKAL

Pravoslavný chrám

Pobřeží Bajkalu

Pár od Bajkalu

 bajkalský sladkovodní tuleň

Katalogová cena:   60 527 Kč    (sleva dle data nákupu v předprodeji)

Cena zahrnuje:

Letenky Praha – Irkutsk – Praha (lety přes Moskvu) včetně všech tax a poplatků

transfer z/na letiště, transfery dle programu

8x ubytování v hotelu, 8x plná penze (snídaně, oběd, večeře)

služby místního průvodce

výlety a vstupy dle programu

lanovka v Listvjance

přejezdy loděmi a čluny

Cena nezahrnuje :

Doprovodné služby mimo program, alkoholické nápoje, vízum (2 390,- Kč)

komplexní cestovní pojištění (700,- Kč)

příplatek za jednolůžkový pokoj (10 890,- Kč)
Letištní taxa a bezpečnostní taxa:  0,- (je již zahrnuta v základní ceně)

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, ČSOB(zahrnuje Poštovní spořitelmu), Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

Zpět    podobný zájezd:  Na obou březích Bajkalu         Transsibiřská magistrála         Sibiřská rapsodie                       Kontakt

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Agrolex s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Seo servis

 

Petrohrad 2018 Petěrsburg Sankt Petersburg Leningrad galerie Ermitáž křižník Aurora Petropavlovská pevnost Zimní palác řeka Něva Malá Něva palác Admirality

VOSR VŘSR Velká říjnová socialistická revoluce Rjepin Carské Selo Puškin Petrodvorce Izkievský chrám Něvský prospekt Trojický most leningradské bílé noci

letiště Pulkovo Šeremetěvo Vnukovo international airport

periscope nomad levante čedok last minute na poslední chvíli azbuka ruština ruskoje igristoje aeroflot tupolev iljušin

Něvský prospekt Aničkovův most Aničkovův palác secesní budova Jelysejev Gostinyj dvor Arménský kostel Literární kavárna Kazaňská katedrála Gribojedův kanál Chrám Kristova vzkříšení Palácové náměstí Alexandrův sloup Zimní palác Ermitáž náměstí Děkabristů Měděný jezdec katedrála sv. Izáka Palácové nábřeží most Nejsvětější Trojice křižník Aurora Petrská brána Petropavlovská pevnost katedrála sv. Petra a Pavla Námořní muzeum Rostrální sloupy budova Admirality Zimní palác Petrodvorců návštěva Finského zálivu Dolní park Horní park a návštěva zámku. Návštěva chrámu Svatých apoštolů Petra a Pavla

AGLtravel Agrolex