Zpět   Kontakt  další relaxační:  MENU RelaX       MENU POBYTOVÉ                                                      >>>  /šedé nemají platné termíny/

LÁZNĚ HEVÍZ HELIOS(4/bus)  LÁZNĚ HEVÍZ PANORAMA(4/bus)  LÁZNĚ HEVÍZ(letecky)   LÁZNĚ BÜKFÜRDŐ(bus)

LÁZNĚ SÁRVÁR(4/bus)  LÁZNĚ SÁRVÁR(5/bus)   ZALAKAROS PARK_INN(4/bus)   ZALAKAROS VENUS(4/bus)

LÁZNĚ HARKÁNY(7=9/bus)   LÁZNĚ HARKÁNY(10/bus)   Tropical Islands(bus)   BERLÍN a TO(bus)   Tropické Ostrovy(bus)

Mořský park LAGUNA_2019(bus)  Rimske Terme(volitelně)  ISCHIA_zima(letecky)

 

MAĎARSKO - člen EU (měna FORINT)

 DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

LÁZNĚ HEVÍZ

lázeňský pobyt autobusem

 4dny / 3noci

 

Hotel HELIOS***

 s polopenzí

Termíny a ceny

Helios***

 

 

Lázně Hevíz jsou jedny z největších a nejznámějších lázeňských středisek v Maďarsku, turistické centrum s řadou hotelů, léčebných domů a obchodů. Leží v údolí vzdáleném 6 km od jihozápadního cípu Balatonu. 

Návštěvníci Hevízu jsou okouzleni jeho krásou, jedinečnou atmosférou a také přírodním divem - přírodním jezerem s termální vodou o rozloze 4,4 ha. 

V létě dosahuje teplota vody 33-35 °C, v zimě je (dle klimatických podmínek) o poznání nižší (26-28 °C). 

Léčivé účinky termální vody využívali už staří Římané, ale první lázně byly postaveny až v roce 1795. Pramen poskytuje 86 milionů litrů vody denně, takže voda v jezeře se vymění každých 28 hodin. Voda (obohacená vápníkem, magnesiem, sodíkem, chloridem, hydrogen karbonátem a jinými látkami) je vhodná k léčení nemocí pohybového ústrojí, revmatizmu, zastaralých degenerativních onemocnění páteře, kloubů a kostí (tenisový loket), osteoporózy, Bechtěrevovy nemoci, poúrazových a pooperačních ortopedických stavů. 

V případě nepříznivého počasí mohou návštěvníci využít v revmatologických a rehabilitačních lázních 5 krytých bazénů s podvodními tryskami s termální vodou a jeden bazén s obyčejnou vodou. Právě díky termálnímu jezeru patří Hevíz mezi nejvyhledávanější a největší lázeňská střediska nejen v Maďarsku, ale v celé Evropě.

Vzdálenost po silnici z Prahy je 527 km.

 

LÁZNĚ HEVÍZ - program zájezdu:

1.den : 

z Prahy v 06:00 hod. a dále po dálnici D1 (nástupní místa u benzinových čerpadel a motorestů), cestou zdravotní zastávky. Po příjezdu do Hevízu nás čeká ubytování, večeře, procházka s průvodcem a dle zájmu návštěva csardy[ča:rdy]. 
2. den: 

po snídani relaxace v termálních lázních. Po polévkovém bufetu fakultativně výlet do Keszthely (7 km) u Balatonu. 

Po procházce promenádou parkem okolo Balatonu můžeme navštívit nejznámější historickou památku města – zámek Festetics (čtvrté největší a nejkrásnější aristokratické sídlo v Maďarsku). Po návratu nás čeká večeře.
3.den: 

snídaně, relaxace, polední polévkový buffet, výlet vláčkem na „vinný kopeček“ Weinberg - možnost návštěvy poutního kostela nebo návštěva některého z četných sklípků, možnost degustace a nákupu. Po návratu večeře.

4.den: 

snídaně, koupání a relaxace (pokoje jsou k dispozici do 12 hod.), polévkový buffet, odjezd do ČR ve 13:00 hod. 

 

Termín (3 noci)

HELIOS***

autobusovou dopravou

Cena za osobu Poznámka

dvoulůžkový

pokoj

jednolůžkový

pokoj

přistýlka do 

nedovršených

14 let

27.09. (Čt) - 30.09. (Ne)

5 830 Kč 6 600 Kč 3 790 Kč Dítě do nedovršených 4 let ZDARMA

15.11. (Čt) - 18.11. (Ne)

5 440 Kč 6 220 Kč 3 590 Kč Dítě do nedovršených 4 let ZDARMA
 

Hotel HELIOS ***, Vörösmarty u. 91, 8380 Hévíz (Maďarsko)

dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, telefonem, radiem, TV/SAT, minibarem a balkonem. 

Hotel je vzdálen cca 800 metrů hevízského léčebného jezera.

Cena zahrnuje:  

ubytování 4 dny/3 noci v budově Benjamin, autobusovou dopravu, průvodce, polopenzi formou bufetu (možnost speciálních diet, polévkový bufet v poledne, vstupní prohlídka (měření tělesného tuku, dietní plán), neomezené používání lázní (jacuzzi, sauna, infračervená sauna, parní lázeň, zábavní lázeň, termální bazén, nordic walking, posilovací chůze, výlety na kolech, pitná kůra, ráno bylinkový čaj, živá hudba v lobby baru, každý čtvrtek maďarský folklórní nebo operetní večer, pondělí-pátek ranní cvičení, vodní gymnastika, každý pátek dietní poradna, používání koupacího pláště, trezor, 1x relaxační masáž celého těla (40 minut), Wi-Fi.

Hotel tvoří soubor 2 budov (Anna a Benjamin) a leží ve wellness parku o rozloze 45 000 m2, vzdálený 500 m od léčebného jezera.
Ubytování:
V každém pokoji je koupelna nebo sprcha, WC, rádio, TV, telefon a minibar. Pokoje s balkonem na vyžádání. 
Stravování:
polopenze formou bufetu + polévkový bufet v poledne, dopoledne bylinkový čaj

Cena nezahrnuje: 

lázeňský poplatek 1,80 €/osoba/noc od 18 let (povinná platba na místě) 

Sleva: děti se 2 dospělými v pokoji do 4 let ZDARMA

Doprava: autobusová

Hevíz

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů 

(i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

Co lze zhlédnout na výletech a v okolí

Město KESZTHELY s cca 21.000 obyvateli je nejlidnatějším střediskem u jezera BALATON (Blatenské jezero). Leží na jeho západním břehu, jen 5 km od světově známého lázeňského městečka HÉVÍZ. Keszthely má cca 750-letou historii. Je i místem, nejbohatším na historické a kulturní památky v oblasti a duchovním centrem celého blatenského regionu (gotický farní kostel na náměstí). Historické dědictví různých dob dotváří jedinečnou atmosféru města. Na pěší zóně v centru města zve k občerstvení řada příjemných restaurací a kaváren s místními specialitami a výtečným vínem. Dynamicky se rozvíjející město je živou turistickou destinací a oblíbeným letoviskem, které vítá své návštěvníky a láká i bohatou kulturní nabídkou. Každoročně se zde v letních měsících pořádají různé festivaly a kulturní akce. Stálou hudební událostí města je letní „Balaton fesztivál“ a podzimní „Balaton Ösz“. Hostům Keszthely nabízí tři pláže, ideální na koupání, relaxování a slunění. Unikátem je jedinečný lázeňský ostrov, na kterém byl první lázeňský dům postaven již v roce 1864.

Nejznámější turistické zajímavosti: Zámek Festetics („Feštetič“) je nejvýznamnější historickou památkou města. 

Se svými 101 místnostmi je čtvrtým největším a nejkrásnějším aristokratickým sídlem v Maďarsku. Stavbu barokního zámečku zahájil Kristóf Festetics v roce 1745. Jednopatrovou budovu ve tvaru U rozšířil jeho syn Pál. Zámek slouží dnes jako zámecké muzeum Helikon. Jeho součástí jsou interiéry zámku s dobovým nábytkem a předměty, pocházející z 18. a 19. století. Přízemní sály nabízejí sbírku nejcennějších maďarských zbraní a velmi cennou zámeckou knihovnu, která obsahuje přes sto tisíc svazků. Nenechte si ujít ani Muzeum kočárů, vystavující kočáry a saně královské rodiny. Budovu obklopuje krásná zahrada a anglický park s vodotryskem. V zahradě rostou starodávné stromy, mezi nimiž jsou některé staré i 400 let. Pod zámkem je vybudován sklepní systém, v němž od roku 2005 sídlí Dům balatonských vín, který nabízí prohlídky spojené s degustací.
Muzeum pořádá zajímavé výstavy s různou tématikou. V prostorách zámku se každoročně konají různé kulturní akce. Otevírací doba: 1.-30.6 a 1.9.-31.10 úterý až neděle 9-17, 1.7.-31.8. denně 9-18 hodin.

Meziměstskou nebo lodní dopravou se lze snadno přesunout i do sousedních historických městeček Szigliget a Badacsony, které jsou vyhlášeny svou vinařskou tradicí. Oblast Balatonu nabízí i řadu dalších příjemných míst, která se již těší na Vaši návštěvu.

Zpět   Kontakt  další relaxační:  MENU RelaX       MENU POBYTOVÉ                                                      >>>  /šedé nemají platné termíny/

LÁZNĚ HEVÍZ HELIOS(4/bus)  LÁZNĚ HEVÍZ PANORAMA(4/bus)  LÁZNĚ HEVÍZ(letecky)   LÁZNĚ BÜKFÜRDŐ(bus)

LÁZNĚ SÁRVÁR(4/bus)  LÁZNĚ SÁRVÁR(5/bus)   ZALAKAROS PARK_INN(4/bus)   ZALAKAROS VENUS(4/bus)

LÁZNĚ HARKÁNY(7=9/bus)   LÁZNĚ HARKÁNY(10/bus)   Tropical Islands(bus)   BERLÍN a TO(bus)   Tropické Ostrovy(bus)

Mořský park LAGUNA_2019(bus)  Rimske Terme(volitelně)  ISCHIA_zima(letecky)

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Bena tour s.r.o.)

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Keszthely jezero termální lázně Hévíz Maďarsko wellness léčebné pobyty relax aktinobakterie revmatismus

Silvestr 2016 Nový rok 2017 šampaňské šampus sekt oslava Silvestra oslava nového roku 2018