Zpět na EW      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt  

další eurovíkendy: /šedé nemají platný termín/

Amsterdam  Barcelona***  Barcelona****  Bejrút  Bilbao  Bologna  Budapešť  Dublin  Edinburg  Florencie  Glasgow  

Istanbul_T  Lisabon_A  Lisabon_B  Lisabon_N  Londýn_N  Londýn_B  Madrid  Mallorka***  Paříž**  Paříž****  Pisa*** Petrohrad_2  Petrohrad_BS  Petrohrad_NEZ  Petrohrad_IND  Porto  Reykjavík_okruh  Reykjavík***  Řím_N  Řím_B  Valencie


     Marseille

Marseille - Provence - Monaco - Monte Carlo 

FRANCIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

LETECKY

(4 noci) hotel** se snídaní

 


Marseille (evropské hlavní město kultury pro rok 2013) je druhé největší město Francie. Jde o nejvýznamnější francouzský obchodní přístav. Dnes je městem téměř všech národů, žijících okolo Středozemního moře. Střed města, protkaný úzkými uličkami, je obklopen moderními budovami a širokými ulicemi. Město je proslulé nejen svými plážemi, ale i architekturou a kulturou. Nedaleko města se nachází Frioulské ostrovy, jejichž součástí je i ostrov If se stejnojmennou pevností z počátku 16. století, která dlouho sloužila jako věznice. Město dalo také název francouzské hymně – Marseillaise. S tímto zájezdem můžete navštívit také pohádkovou část Francie – Provence a mondénní Monaco a Monte Carlo.


1.den: 

přílet do Marseille, transfer do hotelu, ubytování. Poté půjdeme s průvodcem na první procházku a seznámení se s městem. Návrat do hotelu, nocleh.
2. den: 

po snídani fakultativně výlet do Provence, nebo individuální volno – možnost koupání v moři. 
3. den: 

po snídani půjdeme do přístavu Vieux Port – pomyslného srdce města s dvěma pevnostmi - Svatého Jana a Svatého Mikuláše. Přístav, jehož atmosféra díky množství malých kaváren, restaurací a všudypřítomných prodavačů suvenýrů, je odlišná od ostatních částí města. Z přístavu půjdeme na nejvyšší návrší města, kde se nachází jedna z nejkrásnějších vyhlídek na celou Marseille a římsko-byzantská bazilika Notre Dame de la Garde. Bazilika byla postavena v 19. století, vnitřní výzdoba sestává z mozaik a na vrcholku její věže stojí socha Panny Marie, jež bdí nad bezpečím všech rybářských lodí. Po případném obědě a odpočinku se vydáme na jeden z ostrůvků nazývaných Frioul a to na slavný If, kde bylo skutečné vězení, ve kterém dlel nebohý Edmond Dantés, hlavní postava Dumasova románu Hrabě Monte Christo. Pevnost If má čtvercový půdorys o délce strany 28 m, ve třech rozích ji doplňují mohutné válcové věže. Za prvního vězně se považuje rytíř Anselme, odsouzený v r. 1580 za spiknutí proti monarchii. 

Návrat do hotelu, dle přání pak večerní procházka s průvodcem. Nocleh. 
4. den: 

po snídani individuální volno – možnost koupání v moři, nebo fakultativně celodenní výlet do Monaca a Monte Carla. Večer návrat do hotelu, individuální volno nebo dle přání večerní prohlídka dalších památek. Nocleh.
5.den: 

po snídani dojdeme do nejstarší části města zvané Le Panier, tvořené spletí úzkých uliček. Zde se nachází největší koncentrace památek. Cestou se zastavíme u Abbaye de Saint Victor, opatství sv. Viktora, které bylo založeno v pátém století na místě posledního odpočinku mučedníka svatého Viktora. Návštěvu zdejší krypty byste si neměli nechat ujít. V centru Le Panier leží významná architektonická barokní stavba La Ville Charité. Centrum tvoří kaple, v okolních budovách, sloužících původně jako chudobinec, sídlí archeologické muzeum, galerie afrického a asijského umění. Odpoledne individuální volno. K večeru transfer na letiště, odlet v 19:05 hodin, přílet do Prahy ve 20:55 hodin. 


TERMÍN

počet

nocí

čas* Hotel** cena*** stav****

poznámka

Od Do
2 0 1 4 Stav

*     předběžný čas odletu, letecká společnost si vyhrazuje právo na úpravu času odletu

**   jméno hotelu, kliknutím se dostanete na informaci o hotelu

***  cena za osobu je konečná což znamená, že obsahuje všechny povinné platby 

mimo tuto cenu jsou pouze volitelné služby jako jsou fakultativní výlety, příplatek za jednolůžkový pokoj a služby na vyžádání (např. připojištění)

**** stav nabídky:

 R  - možno rezervovat

 D  - doprodej - zbývá méně než 9 míst

 P   - pořadník - zařadíme Vás nezávazně do pořadníku pro případ uvolnění míst

 V  - definitivně vyprodáno

 

30.09. 04.10. 4   ** 10.990 D
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
Cena již obsahuje všechny povinné poplatky včetně letištních a vše ostatní jsou volitelné fakultativní služby

Termín: 30.09. - 04.10.2014 
Cena: Kč 12.490,- /osoba ve dvoulůžkovém pokoji. 

Cena obsahuje:  

pravidelnou leteckou dopravu Praha-Marseille-Praha, letištní a bezpečnostní taxy, 
palivový příplatek, emisní příplatek, transfer z letiště do hotelu a zpět, 4x ubytování v hotelu
s bufetovou snídaní a s možností přistýlky, odborného průvodce po celou dobu pobytu, místní 
pobytovou taxu, služby průvodce dle programu bez vstupů

zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

V ceně nejsou zahrnuty: 

vstupy do jednotlivých objektů, lodní doprava a vstup na ostrov If 

(doprava 10 € , snížená 7.60 €, vstup do pevnosti 5.50 €, snížený 4 €), 

Fakultativně

celodenní výlet do Provence Kč 1.100

celodenní výlet do Monaca a Monte Carla Kč 1.450

pojištění léčebných výloh 140 Kč / osoba / pobyt

připojištění na storno zájezdu: 300 Kč / osoba / pobyt

Příplatky:

za jednolůžkový pokoj 3.100,- Kč (4 noci)

Upozornění: Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání.

PŘES NÁS SE SLEVOU

Objednejte GOparking

 


 Appart'City Marseille Euromed **

Ubytování: hotel***

www.appartcity.com

118-120, rue de Ruffi (4 rue Fernand Blanc), 13002 Marseille (France)

hotel Appart’City Marseille Euromed v centru Města, 400 m od stanice metra National. 

Pokoje s vlastním příslušenstvím (v koupelně fén) s výhledem na město, TV s plochou obrazovkou. Hotel umožňuje svým hostům přípravu vlastních jídel – součástí pokoje je vybavený kuchyňský kout s mikrovlnou troubou, nádobím, ledničkou. Wi-Fi je za příplatek. 

 

Stravování: s bufetovou snídaní

 

příplatek za jednolůžkový pokoj 4 noci  3.100 Kč

  

 

 

Levné parkování u letiště Ruzyně s odvozem na letiště v ceně  -  podrobně  hledejte ZDE

Už víte,jak naložit se svým časem na našem zájezdě ?

Nabízíme Vám tyto fakultativní výlety:

Oba výlety jsou vždy limitovány počtem míst v autobuse. 

Pokud chcete mít své místo garantováno, zakupte si výlety zároveň se zájezdem.

Celodenní výlet do Monaca a Monte Carla

Pobýt na Azurovém pobřeží a neuvidět Monaco, Monte Carlo? Už jenom cestou tam si teprve uděláte představu o Francouzské riviéře, kolik letovisek a krásných měst ji tvoří. V Monacu uvidíte Knížecí palác, možná tu stihneme střídání stráží, projdeme se malým knížectvím a můžete tu navštívit unikátní Oceánografické muzeum (vstupné ca.12.5 € na osobu). Palais du Prince (7 €), Jardin Exotique (6,8€). Na protilehlém břehu pak uvidíte pravý opak - rušné město, plné krásných staveb, paláců, hotelů a v jeho středu stavbu slavného Kasina od architekta Charlese Garniera. Údajně byla podle něj postavena secesní budova hlavního nádraží v Praze. Tak to se ale přesvědčte sami …

Casino od architekta Charlese Garniera

Celodenní výlet do Provence

Opustíme Marseille a Středozemní moře a vydáme se do pohádkového koutu Francie, do sladké Provence. Kolik zvučných jmen po cestě, tolik krásných romantických příběhů ve zdech historických památek. Zastavíme se nejprve v Aix-en-Provence, které kdysi hrálo v Provence první roli. Prohlédneme si tu historickou část s paláci, katedrálu, zastavíme se u university založené již v r. 1409, a lázní Sextius a dalších historických památek. 

V Avignonu nás čeká Palác papežů – obdivuhodná pevnost, ze které církvi vládlo 7 papežů, dále starý most sv. Bénézeta se 4 zachovanými oblouky, o kterém se zpívá ve slavné lidové písni, a pak řada dalších historických památek v rámci vyčleněného času. Nakonec krásné městečko Arles zalité sluncem, jak jej tak často maloval van Gogh. Mnoho básníků, spisovatelů a skladatelů tu našlo inspiraci. My tu můžeme najít především pozůstatky římských památek: amfiteátr, zbytky paláce císaře Konstantina, jednu z nejznámějších nekropolí západního světa Les Alyscamps, katedrálu St-Trophime, ale také živé historické městečko staré Francie.
Počítejte se vstupem do Papežského paláce cca 10 €.Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Bena tour s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Provence France Ramatuelle Camp France Port Grimaud Saint Tropez Louis de Funes Grand Canyon Verdon mobilhomes caravanes Villecroze Marseille Moustiers Ste Marie Toulon sim sex pistols Fragonard Avignon Toulon Marseille Biot Vallauris Edmond Dantès le Comte de Monte-Cristo Alexander Dumas

Nice Monaco Monte Carlo Cannes Campana Saint Maxim Fragonard Galimard Draguignan Avignon Frejus Antibes

Kemp ve Francii Port Grimó Port Grymó San Trope Provánc Prováns četník ze san trope karavany mobilhoumy jezero svatého kříže Ludvík Kryšot četník ze St. Tropez Monte Karlo  pevnost If  hrabě monte kristo