Paříž

FRANCIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

EUROVÍKENDY LETECKY

(3 / 4 noci) hotel** se snídaní

 

Budete dýchat vůni města nad Seinou !

 

Vstupy do státních muzeí a národních památek vč. Louvru ZDARMA pro mládež do 26 let. 

 

předběžné časy odletů 

letecká společnost si vyhrazuje právo na úpravu času odletu

 

Praha - Paříž(CDG)

06:00 – 07:45 hod. 

Paříž(CDG) - Praha 

21.20 – 23.00 hod.


PAŘÍŽ – není jen město plné romantických kaváren a historických budov, v neposlední řadě je i vůdčí světové kulturní, obchodní a politické centrum. V Paříži najdeme památky snad všech architektonických slohů. Kromě známé Eiffelovky věže a Louvru je zde také supermoderní čtvrť La Défense plná mrakodrapů a moderních staveb. Právě zde stojí nejznámější moderní stavba Paříže – Grande Arche. Prý jen v Paříži je možné, aby architekti realizovali jakýkoliv svůj záměr. Tuto pověst získalo město poté, co vyrostla v jeho centru dnes již známá budova Centra Georgese Pompidoua. V budově Galeries Lafayette (založena r. 1912) se koná každý pátek módní přehlídka a z terasy, kde je možnost se občerstvit, je i krásný pohled na Paříž. Nezapomenutelným zážitkem je i projížďka lodí po Seině. 

Dále Vám nabízíme možnost autobusového výletu do Versailles. 


PROGRAM ZVLÁŠTNÍHO TERMÍNU "PAŘÍŽ PRO ZNALCE" (24.9.-28.9.2011)

1. den: 

přílet do Paříže, odjezd do hotelu, dle možnosti ubytování, nebo uložení zavazadel v hotelu. První pěší prohlídka části Paříže - Montmartru (náměstí Villette a basilika Sacré-Coeur, náměstí du Tertre, kostel sv. Petra, domek Maurice Utrilla, náměstí Marcela Aymé s plastikou Jeana Maraise, typická místa a hospůdky, působiště slavných osobností, Moulin Rouge, Montmartreský hřbitov). Odpoledne odjedeme metrem na náměstí Trocadero k muzejním budovám Palais Chaillot. Vydáme se k Palais de Tokyo, odtud po krásné Avenue de Montaigne na Elysejská pole a k Elysejskému paláci – dále uvidíme kostel Madeleine – Velké bulváry (slavné široké bulváry) – hudební scény Olympii a Operu Garnier - Vendomské náměstí s hotelem Ritz – rue de Rivoli. Tuilerijské zahrady – Louvre a královský palác (Palais Royal). Odpoledne se vydáme metrem na předměstí St. Denis a prohlédneme si baziliku, která byla vybudována ve 12./13. stol. na místě hrobu sv. Diviše. Místo se stalo nekropolí francouzských králů již v 7. stol. a v basilice se dnes nachází „galerie“ náhrobků (vstup). Cestou zpět mineme moderní stadion Stade de France.

2. den: 

po snídani se vypravíme na dopolední pěší prohlídku Latinské čtvrti, centra tisícileté vzdělanosti. Začneme nejprve u kostela Val de Grace, jednoho z nejkrásnějších kostelů Francie. Odtud půjdeme na vrch sv. Jenovéfy k Pantheonu, dále kolem Sorbonny (univerzita a kostel) a Collége de France, uvidíme kostel sv. Štěpána, kostel sv. Severina a muzeum Cluny. Odpoledne se vydáme na malý romantický ostrov sv. Ludvíka, projdeme se po úchvatných nábřežích a uličkách se starými domy ke kostelu sv. Ludvíka s neobvyklou věží. Zastavíme se u slavného zmrzlináře pana Berthillona a odbočíme k velkolepému paláci de Lauzun, kde kdysi Charles Baudelaire napsal Květy zla a kde dnes starosta města pořádá diplomatické recepce. Z břehu uvidíme moderní budovu Arabského institutu a vycházku můžeme zakončit na pravém břehu Seiny na náměstí Bastille u Červencového sloupu.

3. den: 

po snídani odjedeme metrem do čtvrti Montparnasse, kde se zastavíme u slavných ateliérů, projdeme kolem věže Tour Maine-Montparnasse (výška 209 m., vyhlídka, vstup 10 €) a zahrad Atlantique na Katalánském náměstí, kolem hřbitova Montparnasse (slavné plastiky od Brancusiho a de Maxe), dále ke katakombám, odtud k Lucemburským zahradám a paláci, dále kolem kostela St-Sulpice ke slavným kavárnám La Procope a Les Deux Magots. Zastavíme se ještě u nejstaršího kostela Paříže - St-Germain des Prés a projdeme ulicí Bonaparte (Napoleonův dům č. 8, ateliér Jeana Effela) k Francouzskému institutu a dále k Musée d´Orsay. Odpoledne individuální volno.

4. den: 

po snídani se projdeme „Břichem Paříže“ - čtvrtí bývalých tržnic Les Halles – kostel St-Eustache – rodný dům Moliéra - fontána Neviňátek - muzeum G. Pompidoua – Stravinského fontána - pařížská radnice. Dále pokračujeme palácovou čtvrtí Marais (nedotčeným koutem staré Paříže). Projdeme kolem Hotel de Sully na královské náměstí des Vosges s domem Viktora Huga. Nakonec se zastavíme v muzeu Carnavalet, kde je nádherná expozice o městu Paříži s četnými historickými modely, obrazy a nábytkem (zde volný vstup). Odpoledne se vydáme na náměstí Republiky se slavnou sochou Republiky a odtud se vydáme ulicemi čtvrti k nejznámějšímu pařížskému hřbitovu Pére-Lachaise, kde jsou pohřbeny slavné osobnosti.

5. den: 

po snídani se metrem dopravíme do čtvrti Invalides a začneme u budovy UNESCO. Vydáme se odtud kolem budovy Vojenské akademie a kolem Invalidovny do rue Cler, kde se nachází tradiční exkluzivní trh pro náročné a pro diplomaty. Následně odjedeme na letiště, odkud odletíme do Prahy.


Cena již obsahuje všechny povinné poplatky včetně letištních a vše ostatní jsou volitelné fakultativní služby
TERMÍN

počet

nocí

čas* Hotel** cena*** stav**** poznámka
Od Do
2 0 1 1

*     předběžný čas odletu, letecká společnost si vyhrazuje právo na úpravu času odletu

**   jméno hotelu, kliknutím se dostanete na informaci o hotelu

***  cena za osobu je konečná což znamená, že obsahuje všechny povinné platby 

mimo tuto cenu jsou pouze volitelné služby jako jsou fakultativní výlety, příplatek za jednolůžkový pokoj a služby na vyžádání (např. připojištění)

**** stav nabídky:

 R  - možno rezervovat

 

 P   - pořadník - zařadíme Vás nezávazně do pořadníku pro případ uvolnění míst

 

 V  - definitivně vyprodáno

30.12.11 02.01.12 3 06:00/21:20 Montmartrois**

11.490,-

SILVESTR

R
             
             
             
             
             
             
             
             
             
Cena již obsahuje všechny povinné poplatky včetně letištních a vše ostatní jsou volitelné fakultativní služby

PŘES NÁS SE SLEVOU

Objednejte GOparking

Cena obsahuje:  

pravidelnou leteckou dopravu Praha-Paříž-Praha, letištní taxy, palivový a bezpečnostní poplatek

transfer z letiště do hotelu a zpět

ubytování se snídaní v hotelu** ve dvoulůžkovém pokoji (s vlastním příslušenstvím a s možností přistýlky) v širším centru Paříže (viz popis jednotlivých hotelů),

odborného průvodce 

komplexní pojištění vč. léčebných výloh (nezahrnuje pojištění storna) - doporučujeme připlatit

zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

V ceně nejsou zahrnuty vstupy do jednotlivých památek. 

 

Vstupy do státních muzeí a národních památek ZDARMA pro mládež do 26 let

 

Příplatky : (podle termínu)

za jednolůžkový pokoj 2.100,- Kč (3 noci), 2.900,- (4 noci)

Upozornění: Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání.

Slevy: (podle termínu)

dětská cena do 11 let na 3. lůžku se dvěma dospělými

dospělý na 3. lůžku 

Fakultativně : 

Večerní projížďka lodí po Seině Kč 230,-

Panoramatický autobusový okruh Paříží s průvodcem (cca 4 hodiny) Kč 690,-

Polodenní autobusový výlet do Versailles s průvodcem včetně vstupu do zámku a zahrad Kč 900,-

(vstup do zámku € 13,5)

Možnost zajištění vstupů či rezervací do nejznámějších kulturních památek, kabaretů vč. revue či známých pařížských restaurací.


 Hotel Ibis La Defense **

Ubytování: hotel

www.ibishotel.com

39 quai Paul Doumer, 92400 Courbevoie, LA DEFENSE - FRANCE

 

hezký luxusní hotel ležící v La Defense. Spojení do centra je možné metrem linie A cca 10 minut od hotelu. Pokoje jsou moderní, vybavené koupelnou se sprchou, WC, TV a klimatizací. 

 

Stravování: snídaně

 

příplatek za jednolůžkový pokoj 2noci / 3noci  1.400 / 2.100 Kč

 

  

 

 

 Hotel Montmartrois**

Ubytování: hotel 

www.montmartrois.fr

Paris 6 bis, rue de Chevalier-de-la-Barre.

 

je situován v klidné ulici ve čtvrti v širším centru Paříže v záhybu řeky Seiny.

Každý pokoj je vybaven klimatizací, koupelnou s fénem, minibarem(za poplatek), přímým telefonem, automatickým buzením, radiem a satTV s videokanálem, trezorem a wifi signálem.

 

Metro line 9, station Marcela Sembat at 100 m

Bus line 72, 175, 123, stop Victor Hugo 50 m

 

Stravování: snídaně

příplatek za jednolůžkový pokoj 2noci / 3noci  1.400 / 2.100 Kč

Levné parkování u letiště Ruzyně s odvozem na letiště v ceně  -  podrobně  hledejte ZDE

Už víte,jak naložit se svým časem na našem zájezdě ?

Nabízíme Vám tyto fakultativní výlety:

Zámek se zahradami ve Versailles – polodenní výlet

není daleko od Paříže a je to zámek "par exellence". Kdysi jej čtyři francouzští panovníci vyměnili za Paříž. Můžete projít malý nebo velký okruh hlavním zámkem a zahradami. Pokud zbude čas, zajděte si ve Versailles třeba ještě na trh.

Vstupné do zahrad je v ceně, vstupné do zámku stojí 13,50€ na místě  

Děti do 18 let jsou zdarma nebo za snížené vstupné. 

Půldenní okruh Paříží

Jak jinak byste poznali nejlépe a nejjednodušeji Paříž? Během čtyř hodin projedeme autobusem město kolem jeho nejznámějších památek a dominant a náš průvodce vám o nich bude zasvěceně vyprávět. V krátkém čase si uděláte představu o současné Paříži anebo si jednoduše připomenete to, co už jste věděli.

Plavba po Seině

poznáte Paříž z jiného úhlu, objevíte skutečnou krásu pařížských mostů. A památky, které zdobí břehy Seiny, se Vám ukáží v jiném světle. Plavbu doporučujeme ve večerních hodinách. Osvětlená Paříž a zářivá Eiffelova věž jako na dlani? Budete odměněni...

Odjezd od mostu Pont de l`Alma, Bateaux-Mouches. Provoz lodí každou půlhodinu, 10.00 – 23.00 hod., plavba sama trvá 1 hod. 10 min.Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Bena tour s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

France, paris, seina, eiffel tower, mont martre, euroweekend, Versailles,

francie, paříž, svatý grál, séna, eiffelova věž, eurovíkend,

paříš, montmártr, eifelova věž, eifelovka, eifelofka, ajfelofka, eurovíkent, versaj, verzaj,

natur, euroagentur, květnové svátky, exim, čedok, smart wings, travel service natur snail travel reisen tour