Zpět na poznávací      Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt  

další eurovíkendy: /šedé nemají platný termín/  

Adventní Amsterdam  Amsterdam a okolí  Barcelona***  Barcelona****  Basilej****  Bejrút  Bilbao  Budapešť  Dublin  Istanbul

Londýn_B Lisabon_A  Lisabon_B Lisabon_N  Madrid  Nice_N  Paříž**  Paříž****  Pisa***  Petrohrad_BEN  Petrohrad+Moskva  Porto  Adventní_Řím  Řím_N  Řím_B  Valencie  Ženeva_EURODEN


Eurovíkend ve FLORENCII

ITÁLIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

KLASICKÝ VÍKEND (4 dny / 3 noci)

LETECKY

 26.09. - 29.09.2015

předběžné časy odletů v tabulce

letecká společnost si vyhrazuje právo na úpravu času odletu

 Ubytování: hotel Columbus 4*

Eurovíkend ve Florencii 2015  - Ponte Vecchio

EUROVÍKEND ve FLORENCII 2015

Eurovíkend ve FLORENCII - Historické centrum Florencie přitahuje miliony turistů ročně a je na seznamu UNESCO již od roku 1982. Florencie je široce považována za jedno z nejkrásnějších měst Itálie a celého světa. Avšak nečeká Vás jen historie. Florencie je také velmi rušné město, kde se konají různé koncerty, výstavy, divadlo, je zde bohatý kulturní a noční život. Najdete zde dobré restaurace, kavárny, cukrárny, umělecké galerie a mnoho dalšího. Jsou zde stále zachovalé toskánské tradice a folklór. Určitě si tedy nenechte ujít zájezd do tohoto skvostného města střední Itálie regionu Toskánsko. Vaše dovolená ve Florencii bude jakýmsi proplouváním historií prolínající se se současností a jistě se stane nezapomenutelným zážitkem.

Další místa, která můžete navštívit


EUROVÍKEND ve Florencii 2015 - Program:

1. DEN

přílet do Pisy, transfer do hotelu, ubytování. Poté se vydáme s průvodcem na prohlídku města – první seznámení s městem a okolím, ubytování. Večer návrat do hotelu.

2. DEN

po snídani bude následovat prohlídka města, spojená s návštěvou nejznámějších pamětihodností – historické centrum – katedrála Santa Maria del Fiore s Brunelleschiho kopulí a Giottovou zvonicí. Budeme obdivovat vzácnou křestní kapli, kterou Florenťané nazývají velmi prostě Battistero, dále jeden z nejvzácnějších kostelů města, tzv. Chiesa di Santa Croce na náměstí stejného jména, s náhrobky mnoha věhlasných Florenťanů (Michelangelo, Galileo a další), opatský kostel Badia Florentina, Dóm a baptisterium, staré městské vězení Bargello, Casa di Dante, starou tržnici. Samozřejmě nevynecháme středověké náměstí Piazza della Signoria s monumentálním palácem Vecchio, jenž se pyšní kopií sochy Michelangelova Davida před průčelím a lodžií dei Lanzi s jedinečným sousoším, z nichž vynikají Únos Sabinek a Perseus s hlavou Medúzy. Po přestávce na oběd půjdeme podloubím Gallerie Uffizi k řece Arno, přejdeme most zlatníků Ponte Vecchio s krásnými pohledy na město a množstvím krámků se zlatými šperky, na tichá náměstí a malé obchůdky ve čtvrti Oltrarno, dojdeme před majestátní palác Palazzo Pitti, jenž uchovává vzácnou obrazárnu renesančních malířů i královské komnaty z 18. a 19. století. Dále uvidíme kostel Santa Maria del Carmine s kaplí Brancecciů. Poté se projdeme v okouzlujících uličkách starého města, můžeme posedět u dobré kávy a ochutnat místní speciality. Večer návrat do hotelu.

3. DEN

po snídani následuje další prohlídka města rodu Medici – klášter Santa Maria Novella s freskou Nejsvětější trojice, kostel San Lorenzo s knihovnou Michelangela a další. Po přestávce na odpočinek odjedeme místní dopravou (fakultativně) do blízké LUCCY – města sta kostelů. Slavné dějiny města jsou spojeny i s největším Čechem“ Karlem IV, který zde působil jako správce italských držav svého otce. Historické jádro obepínají mohutné cihlové hradby z 16. století přes 4 km dlouhé. Nalezneme zde množství krásných památek – chrámy, věže, kostely a hlavní tepnu Luccy Via Fillungo, která prochází historickým jádrem. Patří k nejelegantnějším ulicím v Itálii a nachází se na ní mnoho šlechtických paláců a obchodů. Dále si prohlédneme Torre delle Ore – věž s orlojem z 15. století, ze které je nádherný výhled do okolí, Palác Guinigi, Dóm San Martino ze 6. století – uvnitř krásně zpracovaný mramorový sarkofág v sakristii z 15. století a největší klenot dómu – Volto Santo – „Svatá tvář“ – krucifix z tmavého libanonského cedru a mnohé jiné. Návrat do hotelu, ubytování.

4. DEN

po snídani budeme mít individuální volno, poté nás čeká transfer na letiště, odlet do Prahy.

Změna programu je vyhrazena.


EUROVÍKEND ve FLORENCII 2015

Cena již obsahuje všechny povinné poplatky včetně letištních

a vše ostatní jsou volitelné fakultativní služby

TERMÍN

počet

nocí

čas* Hotel** cena*** stav****  
Od Do

2 0 1 5 

*     předběžný čas odletů 


**   jméno hotelu, kliknutím se dostanete na informaci o hotelu


***  cena za osobu je konečná což znamená, že obsahuje všechny povinné platby - mimo tuto cenu jsou pouze volitelné služby jako jsou fakultativní výlety, příplatek za jednolůžkový pokoj a služby na vyžádání (např. připojištění)


**** stav nabídky:

 R  - možno rezervovat

 D  - doprodej - zbývá méně než 9 míst

 P   - pořadník - zařadíme Vás nezávazně do pořadníku pro případ uvolnění míst

 V  - definitivně vyprodáno

 

PŘES NÁS SE SLEVOU

Objednejte GOparking

    3 --:--/--:-- Columbus****    
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             

EUROVÍKEND Cena již obsahuje všechny povinné poplatky včetně letištních

a vše ostatní jsou volitelné fakultativní služby

Cena obsahuje:  

3x ubytování hotel Columbus 4* (www.hotelcolumbus.it) - moderní hotel v centru města (SAT- TV, telefon, fen, trezor, minibar, klimatizace). 

Kuřácké pokoje na vyžádání, možnost přistýlky.
3x snídani
leteckou dopravu Praha-Pisa-Praha, včetně všech letištních poplatků
transfer z letiště v Pise do hotelu ve Florencii a zpět

česky mluvící profesionální průvodce po celou dobu pobytu

služby dle programu bez vstupů

povinné pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění, fakultativní výlety, vstupy do jednotlivých objektů

Fakultativní příplatky:

výlet do Luccy – Kč 590,- (doprava, průvodce)
V ceně nejsou zahrnuty vstupy do jednotlivých památek.

(výlety se realizují při min. počtu 15 osob)

Příplatky :

za jednolůžkový pokoj 2.400 Kč

Upozornění: Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání.

(více informací k pojištění obdržíte ve Vaší cestovní kanceláři)

Letištní taxa a bezpečnostní taxa:  0,- (je již zahrnuta v základní ceně)

EUROVÍKEND ve FLORENCII 2015 - katedrála

Hotel Columbus****

Ubytování: hotel starstarstarstar

www.hotelcolumbus.it

L. Arno Cristoforo Colombo, 22/a, 50136 Firenze (Italy)

 

Hotel se nachází v zelené rezidenční čtvrti u řeky Arno. Má 6 pater s jedno, dvou a třílůžkovými pokoji ve stylu "Dolce vita".

Vybavení pokojů: 

Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, fén, TV, telefon, mají individuální klimatizaci a topení. Na vyžádání kuřácký pokoj. 
Stravování: snídaně kontinentální formou bufetu (součástí hotelu je veřejný restaurant "Le Caravelle")
Vzdálenosti: cca 10 min od centra a nákupní zóny

Hotel Columbus**** Hotel Columbus**** - pokoj Hotel Columbus**** - večerní nálada
 

Zpět na poznávací      Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt  

další eurovíkendy: /šedé nemají platný termín/  

Adventní Amsterdam  Amsterdam a okolí  Barcelona***  Barcelona****  Basilej****  Bejrút  Bilbao  Budapešť  Dublin  Istanbul

Londýn_B Lisabon_A  Lisabon_B Lisabon_N  Madrid  Nice_N  Paříž**  Paříž****  Pisa***  Petrohrad_BEN  Petrohrad+Moskva  Porto  Adventní_Řím  Řím_N  Řím_B  Valencie  Ženeva_EURODEN


FLORENCIE

Florencie je hlavním městem malebného vonného Toskánska v povodí řeky Arno. Florencie se nachází v jakési kotlině, obklopena kopci ve vlhké subtropické oblasti, což znamená že léta jsou zde horká a vlhká a zimy chladné a vlhké. Připravte se na to, že teploty v létě jsou zde vyšší než u moře.

Název města je nasnadě, název Florencie totiž pochází z italského fiorentina, což v překladu znamená „kvetoucí“. Italský ekvivalent názvu města je Firenze. Město bylo své doby kolébkou renesance, což jde poznat hned na první pohled. Ve 14. století se do čela města dostal rod Medicejských. Členové rodiny Medicejských byli velkými zastánci umění, a proto do města zvali největší dobové malíře, spisovatele a architekty. S historií města jsou tedy nerozlučně spjata zvučná jména umělců jako například Alighieri, Boccacio, Botticelli, Da Vinci, Michelangelo či Petrarca. Florencie je jedním z nejdůležitějších měst Itálie, v letech 1865 až 1870 byla dokonce dočasně ustavena hlavním městem nově vzniklého italského království z důvodu obléhání Říma francouzskými vojáky. 

Kdo rád jezdí za památkami, ten se ve Florencii zajisté nudit nebude a bude to pro něj ideální dovolená. Město je totiž jakýmsi muzeem samo o sobě. Povědomé z nesčetných fotografií vám zajisté bude hlavní florentské náměstí Piazza della Signoria neboli Radniční náměstí, jehož dominantou je socha Michelangelova Davida nacházející se v Loggia dei Lanzi, otevřené hale s křížovou klenbou ozdobené třemi gotickými sloupy. Zdejší socha je však jen kopií. Originál se od roku 1873 nachází v galerii Accademia. Ta byla původně založena jako malířská škola, dnes se však vyznačuje především Michelangelovými díly. Další dominanta náměstí stojí hned vedle a je jí radnice Palazzo Vecchio neboli Starý palác. Nad radnicí se tyčí 95 metrů vysoká věž Torre d´Arnolfo připomínající středověký hrad. Věž sloužila jako architektonický vzor dalším podobným stavbám v celém Toskánsku. V těch několika málo letech, kdy byla Florencie hlavním městem Itálie, zde sídlil italský parlament a spolu s ním také ministerstvo zahraničních věcí. Celá stavba se pyšní bohatou renesanční výzdobou a její prostory si mohou turisté prohlédnout i uvnitř. Horní část stavby je spojená jak s galerií Uffizi, chloubou renesančního umění, tak s Palazzo Pitti, který dříve sloužil coby sídlo florentských panovníků. Dnes jsou součástí paláce čtyři muzea s jedinečnými sbírkami umění. Od paláce se můžete vydat směrem k zahradám Boboli. Ty slouží jednak jako místo odpočinku a jednak jako jakási oáza přírody uvnitř města. V parku se můžete kochat množstvím zahrad, fontán, umělých jezírek či jeskyní spolu s malou pevností Belvedere. A mnoho dalších zajímavostí.

Zpět 


Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Bena tour s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

.

Seo servis

.

.

.

.

.

.

.

Ponte Vecchio 

gondola pizza vaporeto Grand canal Canal Grande Palazzo Dario Kostel Santa Maria della Salute Galleria dell'Accademia galerie moderního umění Peggy Guggenheim Terence Hill 

Roma Coloseum Castel San´t Angelo Palatino Campidoglio Esquilino Amphiteatrum Flavium Scalinata di Trinita‘ dei Monti plazza della Spagna Obelissco Sallustiano Fontana della Barcaccia Mole Hadriána

Řím Itálie Vatikán chrám sv. Petra náměstí svatého Petra Koloseum Tibera fede Andělský hrad Romulus a Remus vlčice Španělské schody aréna Sixtínská kaple Hrad svatého Anděla Andělský hrad náměstí della Spagna Koloseum

Roma Coloseum firo čedok redok pradok Romulus a Remus Forum Romanum Arena