Zpět na EW   Kontakt  

další eurovíkendy: /šedé nemají platný termín/

Amsterdam  Barcelona***  Barcelona****  Bejrút  Bilbao  Bologna  Budapešť  Dublin  Edinburg  Florencie  Glasgow  

Istanbul_T  Lisabon_A  Lisabon_B  Lisabon_N   Londýn  Londýn_B  Madrid  Mallorka***  Paříž**  Paříž****  Peking  Petrohrad_2  Petrohrad_BS  Petrohrad_NEZ  Petrohrad_IND  Porto  Reykjavík_okruh  Reykjavík***  Řím_N  Řím_B  Valencie


EUROVÍKEND V TOSKÁNSKU

PISA 2014

 

ITÁLIE - člen EU, člen EMU (měna EURO) DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

letecky

 

(3 dny, 3 noci)

Termíny viz tabulka dole

EUROVÍKEND V TOSKÁNSKU 2014 - PISA

Toskánsko - kraj, ve kterém se zrodila renesance a spisovný italský jazyk. „Země“ jednoho z nejpozoruhodnějších národů, samotných Etrusků, kteří svůj domov nazývali „Enotria“ neboli „země vína“. Kraj, ve kterém se snoubí architektonické skvosty všech slohových období společně s osamocenými venkovskými statky a cypřiši majestátně se vypínajícími na pahorcích, voňavými olivovými háji a lahodnou vinnou révou s vínem Chianti v popředí. Toto vše je okouzlující Toskánsko, jehož mnohá místa doposud tajemství starověké civilizace ukrývají a atmosféru období středověkého nám otevírají....

EUROVÍKEND PISA 2014 - Program zájezdu:

1. den, přílet do Pisy, transfer do hotelu a následně pěší procházka za nejvýznamnějšími památkami města, během níž shlédneme exteriéry památek na náměstí Piazza dei Miracoli, jimiž jsou obzvláště katedrála Santa Maria Assunta, křtitelnice San Giovanni Battista, monumentální hřbitov Camposanto   a Šikmá věž, tzv. Torre Pendente. Naše kroky nás zavedou též na malebné středověké náměstí Piazza dei Cavalieri, které zdobí socha Cosima I. de´ Medici, Hrbáčova fontána, tzv. Fontana del Gobbo, kostel sv. Štěpána Rytířů a tři monumentální paláce. Možnost povečeřet v jedné z příjemných restaurací. Informativní schůzka s delegátem v lobby hotelu.

2. den, po snídani individuální volno respektive možnost fakultativního celodenního výletu do města rodu Medici, které již starověcí Římané nazývali „kolonií lilie“, tzv. „Colonia Fiorentina“, do Florencie. Během společné pěší procházky městem uvidíme jeden z nejvzácnějších kostelů města, tzv. Chiesa di Santa Croce stojícího na stejnojmenném náměstí, opatský kostel Badia Fiorentina, staré městské vězení Bargello, katedrálu Santa Maria del Fiore s Brunelleschiho kopulí a Giottovou zvonicí, vzácnou křestní kapli, jíž Florenťané nazývají velmi prostě „Battistero“, kostel Orsanmichele, středověké náměstí Piazza della Signoria s monumentálním palácem Vecchio, jenž se pyšní kopií sochy Michelangelova Davida před průčelím a lodžií dei Lanzi s jedinečnými sousošími, z nichž vynikají Únos Sabinek a Perseus s hlavou medúzy. Naše kroky nás podloubím Gallerie Uffizi dále zavedou k řece Arno, projdeme se po mostu zlatníků Ponte Vecchio a naši procházku zakončíme před majestátním Palazzo Pitti na druhém břehu řeky, jenž uchovává vzácnou obrazárnu renesančních malířů, královské komnaty z 18. a 19. století a zahradu Boboli. Poté si ponecháme volný čas pro návštěvu vybraných interiérů galerií, muzeí, vyhlídkových míst či pouličního tržiště. Večerní návrat do Pisy, nocleh.

3. den, po snídani individuální volno, respektive možnost fakultativního výletu do Sieny a San Gimignana neboli do měst, jež je možné považovat za středověké klenoty země; v příchozích „poutnících“ nejen pro tuto skutečnost zanechávají milé vzpomínky, stejně jako Florencie, napořád. Siena, město, které je díky své poloze přirovnáváno k „rozbouřenému kamennému moři“ nás osloví nejen katedrálou Santa Maria Assunta, baptisteriem San Giovanni, náměstím trhů a dostihů městských čtvrtí Piazza del Campo s Palazzo Pubblico a fontánou radosti, tzv. Fonte Gaia, ale rovněž malebnými ulicemi, bývalými panskými sídly   a místní specialitou Panforte. Toto vše si během společné procházky městem dopřejeme. Samozřejmostí je následný volný čas, např. pro výstup na věž Torre del Mangia, z níž se naskýtá jedinečný výhled na město. Následně si prohlédneme městečko San Gimignano, do jehož historické části budeme vstupovat bránou San Giovanni, přičemž stejnojmenná ulice lemovaná obchůdky všeho druhu nás přivede na první větší prostranství, nazývané Piazza della Cisterna, obklopené rodovými paláci a věžemi a následně na druhé, hlavní dómské náměstí, tzv. Piazza del Duomo, které se pyšní dvěma paláci: Palazzo del Popolo a Palazzo del Podestá a kapitulním chrámem La Collegiata. Bude následovat volný čas využitelný např. pro příjemnou procházku malebnými středověkými uličkami. Večerní návrat do Pisy, nocleh.

4. den, po snídani vyklizení pokojů a uložení zavazadel dle pokynů průvodce. Individuální volno, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Informační schůzky s průvodcem budou každé ráno v recepci hotelu.

Změna programu vyhrazena.

EUROVÍKEND V PISE 2014

EUROVÍKEND Cena již obsahuje všechny povinné poplatky včetně letištních

a vše ostatní jsou volitelné fakultativní služby

TERMÍN

počet

nocí

čas* Hotel** cena*** stav****

poznámka

Od Do
2 0 1 4

*     předběžný čas odletu 


**   jméno hotelu, kliknutím se dostanete na informaci o hotelu


***  cena za osobu je konečná což znamená, že obsahuje všechny povinné platby - mimo tuto cenu jsou pouze volitelné služby jako jsou fakultativní výlety, příplatek za jednolůžkový pokoj a služby na vyžádání (např. připojištění)


**** stav nabídky:

 R  - možno rezervovat

 D  - doprodej - zbývá méně než 9 míst

 P   - pořadník - zařadíme Vás nezávazně do pořadníku pro případ uvolnění míst

 V  - definitivně vyprodáno

    3 14:45/17:35 La Pace***    
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             

CENA ZAHRNUJE:

leteckou dopravu Praha – Pisa – Praha včetně letištních tax

transfery letiště – hotel - letiště

3x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu La Pace***

služby česky hovořícího průvodce a uvedený program zájezdu bez vstupů

CENA NEZAHRNUJE:

pojištění léčebných nákladů v zahraničí a storna zájezdu

Příplatky :

za jednolůžkový pokoj dle hotelu a délky

Upozornění: Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání.

cestovní pojištění ECP HolidayEasy 290,- Kč (děti do 12 let 50% sleva)

(více informací k pojištění obdržíte v kanceláři)

Letištní taxa a bezpečnostní taxa:  0,- (je již zahrnuta v základní ceně)


Fakultativně : 

  • celodenní výlet do Florencie s českým průvodcem783  
  • polodenní výlet do Luccy s českým průvodcem -  702
  • kombi packet C, Florencie + Lucca - 1.404 Kč

 

(výlety se uskuteční při minimálním počtu 20 osob)

Eurovíkend v Toskánsku 2014 - Florencie

Hotel La Pace***

GPS souřadnice hotelu: (lat/lon): 3.21478° 9.53432°

Viale Gramsci, 14 (Galleria B) PISA

 

ww.hotellapace.it/en/index.html

 

komfortní hotel ležící v centru Pisy nedaleko vlakového nádraží (ideální pro spojení do dalších měst Toskánska), cca 20 minut pěšky od Šikmé věže. 

V hotelu se nachází restaurace, bar, internetový koutek, atd. Velmi příjemně zařízené pokoje, vybavené koupelnou, WC, sat. TV, WiFi.

 


Zpět na EW   Kontakt  

další eurovíkendy: /šedé nemají platný termín/

Amsterdam  Barcelona***  Barcelona****  Bejrút  Bilbao  Bologna  Budapešť  Dublin  Edinburg  Florencie  Glasgow  

Istanbul_T  Lisabon_A  Lisabon_B  Lisabon_N   Londýn  Londýn_B  Madrid  Mallorka***  Paříž**  Paříž****  Peking  Petrohrad_2  Petrohrad_BS  Petrohrad_NEZ  Petrohrad_IND  Porto  Reykjavík_okruh  Reykjavík***  Řím_N  Řím_B  Valencie


Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiží Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Prázdninový klub Evropa s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

Palermo Sicílie Etna mafie fireworks ohňostroj silvestr silvester eurovíkend eurovíkent euroweekend erotika fede geos invia oslava Nového roku v Palermu na náměstí last.cz petardy oslava na ulicích oslava v ulicích Silvestr Nový rok 2007 šampaňské šampus sekt adventní zájezdy předvánoční nákupy sex oslava Silvestra oslava nového roku 2014 Toskánsko