Zpět na poznávací      Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt  

další eurovíkendy: /šedé nemají platný termín/  

Amsterdam a okolí  Atény  Barcelona***  Barcelona****  Bejrút  Bilbao  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)  Dublin  Glasgow  Londýn_B  Lisabon_A  Lisabon_B  Lisabon_N  Madrid_N  Nice_N  Paříž**   Paříž****   Petrohrad_BEN   Petrohrad+Moskva  Porto_N  Řím_N   Valencie_N Istanbul_T          Istanbul_N          Istanbul_FESTIVAL tulipánů           Ženeva_EURODEN           Ženeva_EUROWEEKEND

 

ITÁLIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

EUROVÍKEND V TOSKÁNSKU

PISA 2017

letecky

pouze 1 den dovolené

(4 dny, 3 noci)

Termíny viz tabulka dole

REZERVOVAT

EUROVÍKEND V TOSKÁNSKU 2017 - PISA

 

Toskánsko - kraj, ve kterém se zrodila renesance a spisovný italský jazyk.

 

Navštivte s námi jedno z nejkrásnějších měst Toskánska – Pisu, která je omývaná řekou Arno a je vyhledávaným městem v celé Itálii. Známá je zde především Šikmá věž. Historie tohoto města sahá pravděpodobně až do 13. století př. n.l., kdy bylo město patrně založeno Řeky již 550 let před založením Říma. 

Na zdejší universitě v 16. století působil jako učitel i slavný Galileo Galilei. 

 

EUROVÍKEND PISA 2017 - program zájezdu:

1. den, přílet do Pisy, transfer do hotelu, ubytování. 

Poté se vydáme s průvodcem na večerní prohlídku města – první seznámení s městem a okolím hotelu.

2. den, po snídani bude následovat prohlídka města. Nejprve zajdeme k Šikmé věži, která je turisticky nejzajímavějším a nejoblíbenějším místem ve městě. Tato stavba, započatá v roce 1178 v románském stylu, měla velmi nestabilní základy a právě to způsobilo, že se stavba začala pomalu naklánět. Následovaly pokusy o na narovnání věže, ale věž se nikdy úplně nenapřímila. Právě tato abnormalita přitahuje turisty z celého světa neboť rovná věž by ztratila na zajímavosti. 

Další z památek, kterou navštívíme, je katedrála Nanebevzetí í Panny Marie, která je postavena v románském stylu. Její stavba byla započata v roce 1063, architektura nese stopy vlivů muslimské či byzantské kultury. Všechno vybavení nepochází z dřívější doby než z roku 1595, původní vybavení totiž zničil v tom roce požár. Turisté zde mohou obdivovat například bohatě zdobený strop, zdobení je zde dřevěné či zlacené. Část stropu je také kazetová, na něm je také vyryt znak rodu Medici. Od roku 1310 se zde nacházela kazatelna z díla umělce Giovanniho Pisaniho. K jejímu objevení došlo v roce 1926, byla však velmi znatelně přebudována a dosáhla jiné podoby než původní Pisaniho kazatelna. K vidění jsou zde například krásné mozaiky od Benvenuta di Giuseppe. Stejně jako Šikmá věž je tato budova nakloněná, ale mnohem mírněji, i zde je to způsobeno nestabilním podložím. 

Dalším zajímavým místem je baptisterium sv. Jana, které se může pochlubit výškou 55 metrů. Na obvod má tato stavba 107 metrů, svými rozměry se stala největším svého druhu v Itálii. Je postavena zároveň v románském i gotickém stylu, stavba budovy začala v roce 1152 a skončila v roce 1363. Můžeme si zde prohlédnout bronzovou sochu Jana Křtitele pocházející z roku 1246, tento prostor se také vyznačuje výjimečně dobrou akustikou. Když se postavíte na jeden konec místnosti a zašeptáte, lidé na druhém konci to za okamžik uslyší. Proto je toto místo ideální pro pěvecká a hudební vystoupení. Dále budeme pokračovat k zajímavému místu - Campo Santo, v překladu Svaté pole. Údajně byla tato stavba vystavěna kolem prsti, která byla dovezena z Golgoty, odtud také pramení její název. Tato hlína sem byla dovezena po čtvrté křižácké výpravě tehdejšími vojáky. Budovu začali stavět v roce 1278 jako katolický chrám, při dokončení v roce 1464 však bylo toto místo již gotickým hřbitovem nazývaným Camposanto Monumentale. Toto místo je navíc opředeno pověstí, že pohřbená těla se zde rozloží nejdéle do 24 hodin. Kolem katedrály v centrální části města se také nachází Piazza dei Miracoli, v překladu Náměstí zázraků, oficiálně se ale místo nazývá Náměstí katedrály, kde je také Baptisterium a hřbitov Camposanto Monumentale.

3. den, po snídani celodenní výlet (místní dopravou - cca 60 minut) do Florencie. Prohlídka spojená s návštěvou nejznámějších pamětihodností města – historické centrum – katedrála Santa Maria del Fiore s Brunelleschiho kopulí a Giottovou zvonicí. Budeme obdivovat vzácnou křestní kapli, kterou Florenťané nazývají velmi prostě Battistero, dále jeden z nejvzácnějších kostelů města, tzv. Chiesa di Santa Croce na náměstí stejného jména, s náhrobky mnoha věhlasných Florenťanů (Michelangelo, Galileo a další), opatský kostel Badia Florentina, Dóm a baptisterium, staré městské vězení Bargello, Casa di Dante, starou tržnici. Samozřejmě nevynecháme středověké náměstí Piazza della Signoria s monumentálním palácem Vecchio, jenž se pyšní kopií sochy Michelangelova Davida před průčelím a lodžií dei Lanzi s jedinečným sousoším, z nichž vynikají Únos Sabinek a Perseus s hlavou Medúzy. Po přestávce na oběd půjdeme podloubím Gallerie Uffizi k řece Arno, přejdeme most zlatníků Ponte Vecchio s krásnými pohledy na město a množstvím krámků se zlatými šperky, na tichá náměstí a malé obchůdky ve čtvrti Oltrarno, dojdeme před majestátní palác Palazzo Pitti, jenž uchovává vzácnou obrazárnu renesančních malířů i královské komnaty z 18. a 19. století. Dále uvidíme kostel Santa Maria del Carmine s kaplí Brancecciů. Poté se projdeme v okouzlujících uličkách starého města, můžeme posedět u dobré kávy a ochutnat místní speciality. Večer návrat místní dopravou do hotelu.

4. den, po snídani budeme mít individuální volno nebo dle přání další prohlídka města. 

Odpoledne nás čeká transfer na letiště, odlet do Prahy v 18:55 hod.

Změna programu vyhrazena.

EUROVÍKEND V PISE 2017

EUROVÍKEND Cena již obsahuje všechny povinné poplatky včetně letištních

a vše ostatní jsou volitelné fakultativní služby

TERMÍN

počet

nocí

čas* Hotel** cena*** stav****

poznámka

Od Do
2 0 1 7

*     předběžný čas odletu 


**   jméno hotelu, kliknutím se dostanete na informaci o hotelu


***  cena za osobu je konečná což znamená, že obsahuje všechny povinné platby - mimo tuto cenu jsou pouze volitelné služby jako jsou fakultativní výlety, příplatek za jednolůžkový pokoj a služby na vyžádání (např. připojištění)


**** stav nabídky:

 R  - možno rezervovat

 D  - doprodej - zbývá méně než 9 míst

 P   - pořadník - zařadíme Vás nezávazně do pořadníku pro případ uvolnění míst

 V  - definitivně vyprodáno

28.09. 01.10. 3 16:40/18:55 La Pace*** 13 310 Kč  R 
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             

CENA ZAHRNUJE:

leteckou dopravu pravidelnou linkou ČSA Praha - Pisa - Praha včetně všech tax, emisních příplatků

transfer z letiště v Pise do hotelu a zpět

3x ubytování s bufetovou snídaní

výlet místní dopravou do Florencie

odborného průvodce po celou dobu pobytu

služby dle programu  >>>>program

CENA NEZAHRNUJE:

vstupy do jednotlivých objektů, pojištění léčebných nákladů v zahraničí a storna zájezdu

(více informací k pojištění obdržíte v kanceláři)

Příplatky :

za jednolůžkový pokoj dle hotelu a délky

Upozornění: Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání.

Letištní taxa a bezpečnostní taxa:  0,- (je již zahrnuta v základní ceně)

 

Ponte Vecchio - Florencie

Eurovíkend v Toskánsku 2017 - Ponte Vecchio

Hotel La Pace***

GPS souřadnice hotelu: (lat/lon): 3.21478° 9.53432°

Viale Gramsci, 14 (Galleria B) PISA

ww.hotellapace.it/en/index.html

 

Poloha:
komfortní hotel ležící v centru Pisy nedaleko vlakového nádraží (ideální pro spojení do dalších měst Toskánska), cca 20 minut pěšky od Šikmé věže. 

V hotelu se nachází restaurace, bar, internetový koutek, atd. 

Ubytování:
Pohodlně zařízené pokoje s koupelnou se sprchou a WC, fénem, TV, Wi-Fi a klimatizací.
Stravování:
snídaně.

Hotel La Pace***

Zpět na poznávací      Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt  

další eurovíkendy: /šedé nemají platný termín/  

Amsterdam a okolí  Atény  Barcelona***  Barcelona****  Bejrút  Bilbao  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)  Dublin  Glasgow  Londýn_B  Lisabon_A  Lisabon_B  Lisabon_N  Madrid_N  Nice_N  Paříž**   Paříž****   Petrohrad_BEN   Petrohrad+Moskva  Porto_N  Řím_N   Valencie_N Istanbul_T          Istanbul_N          Istanbul_FESTIVAL tulipánů           Ženeva_EURODEN           Ženeva_EUROWEEKEND

 

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, ČSOB(zahrnuje Poštovní spořitelmu), Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Bena tour s.r.o.)

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Palermo Sicílie Etna mafie fireworks ohňostroj silvestr silvester eurovíkend eurovíkent euroweekend erotika fede geos invia oslava Nového roku v Palermu na náměstí last.cz petardy oslava na ulicích oslava v ulicích Silvestr Nový rok 2007 šampaňské šampus sekt adventní zájezdy předvánoční nákupy sex oslava Silvestra oslava nového roku 2017 Toskánsko