Zpět na poznávací      Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt  

další eurovíkendy: /šedé nemají platný termín/  

Amsterdam a okolí  Atény  Barcelona***  Barcelona****  Bejrút  Bilbao  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)  Dublin  Glasgow  Londýn_B  Lisabon_A  Lisabon_B  Lisabon_N  Madrid_N  Nice_N  Paříž**   Paříž****   Petrohrad_BEN   Petrohrad+Moskva  Porto_N  Řím_N   Valencie_N Istanbul_T          Istanbul_N          Istanbul_FESTIVAL tulipánů           Ženeva_EURODEN           Ženeva_EUROWEEKEND

PORTUGALSKO - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

Eurovíkend v LISABONU 2018

prodloužený víkend

letecky s výletem do Sintry

 (4 dny  / 3 noci)

 

přímý let  Praha - Lisabon - Praha s TAP Portugal

ubytování v hotelu***** se snídaní        >>>CENY

Eurovíkend v LISABONU 2018 - Památník objevitelů

Eurovíkend v LISABONU 2018 - program zájezdu:

1. Den 

odlet z Prahy, přílet do Lisabonu v dopoledních hodinách, transfer do hotelu, dle možnosti ubytování nebo uložení zavazadel do určeného prostoru. Poté se vydáme s průvodcem na prohlídku čtvrti Bairo de Belém, odkud před pětisty lety vyplouvali portugalští mořeplavci za svými zámořskými objevy. Uvidíme památník zámořských objevů, postavený v roce 1960 k pětisetletému výročí úmrtí Jindřicha Mořeplavce, portugalského prince, který podporoval zámořské objevy, sám se ale nikdy na moře nevydal. Památník má tvar stylizované karavely, na jejíž přídi stojí princ a za ním stojí ve dvou řadách po obou stranách plachet osobnosti, které se nejvíc zasloužily o vytvoření portugalské koloniální říše. Jsou zde králové, mořeplavci, význační dobyvatelé, umělci i obyčejní námořníci. Dále navštívíme Belémskou věž, klášter sv.Jeronýma (Mosteiro dos Jerónimos) a Centro Cultural de Belém. Po přestávce na oběd budeme pokračovat v prohlídce – most Vasca de Gamy, možnost prohlídky areálu Parque EXPO 1998, nádraží Oriente. Poté můžeme posedět u dobré kávy a ochutnat místní speciality. Večer návrat do hotelu.

2. Den 

po snídani následuje další prohlídka starého i nového centra Lisabonu – BAIXA – v severní části si prohlédneme náměstí Markýze Pombala, park Eduarda VII., hlavní nádraží a náměstí krále Petra IV. Projdeme se ulicemi a náměstími města z doby přestavby po zemětřesení – Obchodní náměstí s jezdeckým pomníkem krále Josefa I., uvidíme malebnou čtvrť Alfama – tzv. lisabonská „Malá Strana“, diamantový dům nebo románskou katedrálu Sé, nejstarší lisabonskou katedrálu, pocházející ze 12. století. Odpoledne pojedeme historickou tramvají č. 28. Bez jízdy tramvají nepoznáme pravou tvář Lisabonu. Jízda trvá 40 minut a bude pro každého nezapomenutelných zážitkem.

Večer můžeme navštívit hospůdky, kde se hraje tradiční FADO – zpěv s kytarovým doprovodem, který ztělesňuje dlouhou tradici portugalské lidové hudby a poezie - silně melancholický, emociálně zbarvený styl, připomínající blues. Rovněž tuto melodie můžeme zaslechnout při procházkách uličkami. Poté se vrátíme do hotelu.

3. Den 

po snídani nás čeká celodenní výlet – pojedeme příměstským vlakem (40 km) do starého maurského města Sintra (UNESCO) do komplexu přírodních a historických památek. Vyjedeme místním autobusem k Maurského hradu, kde se nám naskytne nádherný výhled do okolí a k paláci Peňa, který je směsicí stavebních slohů a stylů. Z ochozů paláce kromě panoramatických výhledů zahlédneme i Atlantický oceán, projdeme se rozsáhlým parkem s unikátními rostlinami a dřevinami z celého světa. Po návratu do města nás čeká ještě procházka městem a čas posedět u dobré kávy. 

K večeru se vrátíme do hotelu.

4. Den 

po snídani máme individuální volno, transfer na letiště a odlet do Prahy (přílet cca v 15:00 hod.).

 

Změna programu je vyhrazena.

Klášter svatého Jeronýma v Lisabonu-Belemu

2 0 1 8

Hotel

počet

nocí

letové časy

doba letu cca 3 hodiny

Hotel Olaias Park****
Termíny 2lůžkový 1lůžkový
28.09. - 01.10.2018 3 Praha odlet 06:05 / Praha přílet 15:00)

 15 990 Kč 

13 990 Kč

+ 3 100 Kč
  REZERVOVAT 

Další termíny připravujeme, napište nám a my Vám pak dáme vědět

mail:  kontakt@matylda.cz

PŘES NÁS SE SLEVOU

Objednejte GOparking

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Lisabon - Praha s leteckou společností TAP Portugal včetně všech tax a emisních poplatků, 

přepravu zavazadel (max. 23 kg odbavené zavazadlo + max. 8 kg příruční zavazadlo), 

transfer letiště-hotel a zpět, 

3x ubytování v hotelu s bufetovou snídaní, 

odborného průvodce po celou dobu pobytu, 

služby dle programu bez vstupů, 

pojištění zájezdu pro případ úpadku CK.

Cena nezahrnuje:

pobytovou taxu 1 €/ osoba/ noc – povinná platba na místě, vstupy do jednotlivých objektů, místní dopravu, příměstský vlak do Sintry a místní autobus v Sintře.

Doporučujeme zakoupit návštěvnickou kartu „Lisboa Card“ (31,50 €/ 48 hod. nebo 39 €/ 72 hod.), která opravňuje držitele k volným vstupům do většiny muzeí a galerií v Lisabonu a je zároveň volnou jízdenkou na městskou hromadnou dopravu.

Příplatky:

jednolůžkový pokoj příplatek 5.690 Kč na pobyt
cestovní pojištění (dle tarifu-ptejte se v kanceláři)

 

 

 Hotel Olaias Park****

Ubytování: hotel starstarstarstar

www.olaiasparkhotel.com/en/olaias-park-hotel

Avenida Engenheiro Arantes e Oliveira, 9, 1900-221 Lisboa, Portugal


POLOHA:
Nachází se v blízkosti metra Olaias (cca 3 minuty) a nabízí úchvatný výhled na Lisabon a řeku Tajo.

 

VYBAVENÍ POKOJŮ:

Klimatizované dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky jsou zařízeny dřevěným nábytkem a koberci, mají minibar, SAT TV, příslušenství, trezor, soupravu na přípravu kávy nebo čaje.

 

STRAVOVÁNÍ:
Snídaně jsou podávány formou bufetu.

 

SPORT A ZÁBAVA: 
Při pobytu lze využívat venkovní bazén v klubu Olaias, který je vzdálený 100 metrů. Hotel má restauraci s výhledem na řeku Tajo a s malbami Luise Pinta Coelha, bar, obchůdky, klub zdraví s vířivkou, saunou, tureckými lázněmi, masáže, fitness centrum.

 

 

 

 

 

Zpět na program zájezdu

Hotel Olaias Park****

Hotel Olaias Park**** Hotel Olaias Park**** Hotel Olaias Park****
 

Zpět na poznávací      Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt  

další eurovíkendy: /šedé nemají platný termín/  

Amsterdam a okolí  Atény  Barcelona***  Barcelona****  Bejrút  Bilbao  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)  Dublin  Glasgow  Londýn_B  Lisabon_A  Lisabon_B  Lisabon_N  Madrid_N  Nice_N  Paříž**   Paříž****   Petrohrad_BEN   Petrohrad+Moskva  Porto_N  Řím_N   Valencie_N Istanbul_T          Istanbul_N          Istanbul_FESTIVAL tulipánů           Ženeva_EURODEN           Ženeva_EUROWEEKEND

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, ČSOB(zahrnuje Poštovní spořitelmu), Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Fede, s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

   

Portugal exim Lisboa snail Lisbon čsa campana Lisabon dominikana invia euro dovolená fischer oceán palma firo aquarius Siam čedok eurovíkend air weekend aquarius oceanarium istambul azory azorské ostrovy Portugalsko Belém konec světa Cabo da Roca mys Cabo da Rocca nejzápadnější výběžek Evropy most pátého října most Vasco da Gama