- - -

Zpět na poznávací      Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt  

další eurovíkendy:                                                                                                                                                                                                                /šedé nemají platný termín/  

Amsterdam a okolí  Atény  Barcelona***  Barcelona****  Bejrút  Bilbao  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)  Dublin  Florencie_B  Glasgow  Londýn_B  Lisabon_A  Lisabon_B  Lisabon_N  Madrid_N  Nice_N  Paříž**   Paříž****   Petrohrad_BEN   Petrohrad+Moskva  Porto_N  Řím_N   Valencie_N          Istanbul_T          Istanbul_N          Istanbul_FESTIVAL tulipánů           Ženeva_EURODEN           Ženeva_EUROWEEKEND

 

PORTUGALSKO - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

Eurovíkend v LISABONU

prodloužený víkend

LETECKY

 

přímý let  Praha - Lisabon - Praha, 

ubytování v hotelu**** se snídaní

 

Termíny a ceny >>>>ZDE

Prodloužený víkend v LISABONU 2019
 

Lisabon - hlavní město Portugalska. Se svými téměř 600.000 obyvateli je zároveň i městem největším a nejlidnatějším. Lisabon je dokonalou směsicí moderního rušného velkoměsta a klidných historických uliček. Lisabon je jedním z nejstarších měst na naší planetě. Trvalé osídlení v oblasti je prokázáno již od 12. století př.n.l. Světové jméno si však město vydobylo až za dob Římské říše, kdy zde existovala jedna z nejdůležitějších koloniálních osad na Pyrenejském poloostrově. Samotné město Lisabon se rozkládá na sedmi pahorcích, které město pomyslně rozdělují na jednotlivé městské části. Ty se od sebe mohou lišit mnohem více, než byste očekávali. Narazíte tady na moderní čtvrtě plné skleněných kancelářských budov a rušných nákupních bulvárů, stejně jako na uzoučké uličky lemované středověkými domy, kde budete mít pocit, jako kdyby se tady čas zastavil před staletími. Kvůli mnoha pahorkům je však potřeba počítat s tím, že procházky po městě se můžou změnit na nekonečné výšlapy do nekončících strmých kopců. Naštěstí pro všechny návštěvníky města, zde existuje velké množství lanovek, výtahů spojujících náměstí a také kabelové tramvaje, které se již po desetiletí den co den šplhají do strmých lisabonských svahů.

 
Alfama Cabo da Rocha Fátima

Klášter svatého Jeronýma v Lisabonu-Belemu

Plánovaný program eurovíkendu v LISABONU 2019:

1. den

přílet do Lisabonu a následně transfer do hotelu, ubytování. Individuální program nebo možnost procházky s českým průvodcem zdarma po okolí hotelu, seznámení s městem.

2. den

po snídani informační schůzka s delegátem. Individuální program nebo

možnost fakultativního panoramatického okruhu městem s českým průvodcem, kde uvidíte katedrálu Sé, čtvrť Alfama s pevností svatého Jiří, odkud jsou krásné vyhlídky na město). 

Odpoledne individuální program například k návštěvě jednoho z mnoha muzeí, např. Muzeum Caluste Gulbenkian (sbírky Renoiara, Rubense, Rembrandta). Neměli byste vynechat ani návštěvu výstaviště EXPO´98 s největším oceanáriem v Evropě.

3. den

po snídani informační schůzka s delegátem. Individuální program nebo
možnost fakultativního polodenního výletu do Cabo da Roca a Sintra. Cabo da Roca je nejzápadnější výběžek evropského kontinentu nacházející se na 140m vysokých útesech. Sintra je bývalé letní sídelní městečko portugalských králů, které se nachází na úpatí malého pohoří Serra da Sintra. Najdete zde krásné letní paláce. Možnost navštívit buď dolní Palacio Nacional nebo horní Palacio Pena. Odpoledne individuální volno.

4. den

snídaně, individuální program.

5. den

po snídaní uložení zavazadel v prostorách hotelu dle pokynů průvodce, individuální program. Po poledni transfer na letiště, odpoledne odlet do Prahy.

 

Změna program vyhrazena

 

Eurovíkend v LISABONU 2019

EUROVÍKEND Cena již obsahuje všechny povinné poplatky včetně letištních

a vše ostatní jsou volitelné fakultativní služby

TERMÍN  

Od

Do

nocí

čas1

Hotel2

cena3

stav4

08.05.19 12.05.19 4 16:00/19:15 HF Fénix Lisboa****

17 990

 R 
 aktuální cenu Vám upřesníme při vytváření předběžné rezervace

1     předběžný čas odletu je-li znám


3  cena za osobu je konečná což znamená, že obsahuje všechny povinné platby - mimo tuto cenu jsou pouze volitelné služby jako jsou fakultativní výlety a služby na vyžádání (např. připojištění 

nebo jednolůžkový pokoj)

2   jméno hotelu, kliknutím se dostanete na informaci o hotelu


4 stav nabídky:

 R  - možno rezervovat

 D  - doprodej - zbývá méně než 9 míst

 P   - pořadník - zařadíme Vás nezávazně do pořadníku pro případ uvolnění míst

 V  - definitivně vyprodáno

PŘES NÁS SE SLEVOU

Objednejte GOparking

Cena zahrnuje:

letenku Praha - Lisabon - Praha včetně všech letištních poplatků

transfer letiště/hotel/letiště

4x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní v hotelu ****

služby českého delegáta po celou dobu pobytu a kvalifikovaného průvodce fakultativních výletů

procházka s českým průvodcem

pojištění zájezdu pro případ úpadku CK ze zákona

Cena nezahrnuje:

pojištění, fakultativní výlety dle programu a rozpisu cen

platba městské taxy na místě cca 1,5 €/osoba/noc

Příplatky a slevy:

příplatek za jednolůžkový pokoj

cestovní pojištění

  REZERVOVAT 

Fakultativně:

 • Panoramatický okruh Lisabonem s českým průvodcem                                                          950,- Kč

 • Během okružní jízdy se podíváte jak na starou část centra (nám. Marques de Pombal, náměstí Rossio, exteriéry hradu sv. Jiří, bohémskou čtvrť Bairro Alto, tak i do krásné čtvrti Belém, kde se nachází známý Památník mořeplavců, Belémská věž a nejkrásnější portugalský Jeronýmův klášter. Po přejezdu známého mostu 25.dubna k vyhlídce Ježíše Krista na protějším břehu Lisabonu si můžete vychutnat nádherný pohled na město. A to vše s česky hovořícím průvodcem.
  kód pro rezervaci S 5555A (minimální počet zájemců pro realizaci: 15)

 • Celodenní výlet na Cabo da Roca, Sintra, Estoril                                                                  1.300,- Kč

 • Cabo da Roca je nejzápadnější výběžek evropského kontinentu nacházející se na 140m vysokých útesech. Sintra je bývalé letní sídelní městečko portugalských králů, které se nachází na úpatí malého pohoří Serra da Sintra. Najdete zde krásné letní paláce. Možnost navštívit buď dolní Palacio Nacional nebo horní Palacio Pena. Tento výlet je v doprovodu česky hovořícího průvodce.
  kód pro rezervaci S 5555B (minimální počet zájemců pro realizaci: 15)

 • kombi packet/výhodná cena (okruh městem + Cabo da Roca, Sintra, Estoril)                      2.100,- Kč

  HF Fénix Lisboa****

Ubytování: hotel starstarstarstar

www.hfhotels.com/hotels-en/hf-fenix-lisboa-en/

Praça Marquês de Pombal, 8, 1269-133 Lisboa

 

POLOHA:

kompletně renovovaný hotel se nachází v centru Lisabonu. Nejbližší zastávka metra je kousek od hotelu. V hotelu je restaurace i bar. 

 

VYBAVENÍ POKOJŮ:

Hotelové pokoje jsou vybavené WiFi, trezorem, televizí. 

 

STRAVOVÁNÍ:

Snídaně formou bufetových stolů.

 

MOŽNOSTI V OKOLÍ: 

Poloha hotelu ve středu města z něj dělá ideální výchozí bod za poznáním města.

 

Vynikající kuchyně, krásná příroda a bouřlivý noční život. 

To a mnoho dalšího se zachovalo z dob, kdy byl Lisabon centrem mořeplavců z celého světa.

 

Šárka Koliášová
průvodkyně po Lisabonu

 

 

 

Zpět na ceník a termíny

 

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012:  

cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí již není možné. Děti mohou cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností (žádost lze podat i na úřadě, kde nemá trvalý pobyt) je třeba předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. 

Poplatek za cestovní pas je 100 Kč (platnost pasu je 5 let), za občanský průkaz 50 Kč (platnost OP je 5 let).

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů (i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

 • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

 • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

 • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Thomas Cook s.r.o.).

 • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, ČSOB(zahrnuje Poštovní spořitelmu), Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

 

Portugal exim Lisboa snail Lisbon čsa campana Lisabon dominikana invia euro dovolená fischer oceán palma firo aquarius Siam čedok eurovíkend air weekend aquarius oceanarium istambul azory azorské ostrovy Portugalsko Belém konec světa Cabo da Roca mys Cabo da Rocca nejzápadnější výběžek Evropy most pátého října most Vasco da Gama