Zpět na poznávací      Zpět na EW      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt  

další eurovíkendy: /šedé nemají platný termín/

Amsterdam  Amsterdam a okolí  Barcelona***  Barcelona****  Bejrút  Bilbao  Budapešť  Dublin  Londýn_B  Lisabon_B  Lisabon_N  Madrid  Paříž**  Paříž****  Pisa***  Petrohrad_NEZ  Petrohrad+Moskva  Porto  Reykjavík_okruh  Řím_N  Řím_B  Valencie Ženeva_EURODEN

 

ADVENTNÍ VÍKEND v Istanbulu 2015

historie, jídlo, nákupy, zábava

  TURECKO - není členem EU (měna TURECKÁ LIRA)

LETECKY

 

26.11. - 29.11.2015

3 noci

 14 490,-

 

Veselé varování:

Jedete-li do Istanbulu poprvé nejedete tam naposled !

 

 

Adventní čas v Istanbulu

v městě stojícím mezi dvěma kulturami, dvěma kontinenty, dvěma světy. Město, kde se střetává Evropa s Asií a na jeho vzhledu je to patrné. Navštivte s námi kosmopolitní a největší město Turecka, křižovatkou kultur, město, odkud se řídily tři říše - římská, byzantská a osmanská a každá z nich zde zanechala své stopy. Istanbulské trhy v adventním čase mají něco co jinde v Evropě nenajdete. Tradiční vánoční nákupní horečka tu není ale sortiment originálních dárků je velmi široký a u nás je nikde nenajdete. Ceny jsou příjemně nízké a exotika Orientu všudypřítomná.

Projekt Marmaray

V nejnovější historii přibyla 4.8.2013 (zkušební jízda) nová stavba - železniční tunel spojující pod Bosporským průlivem Evropu s Asií. Do provozu byl uveden 29. října 2013 k 90. výročí založení Turecké republiky.

 

Adventní čas v Istanbulu - Program zájezdu:

1. den
Odlet z Prahy do Istanbulu s českým průvodcem. Transfer do hotelu. První seznámení s ISTANBULEM (UNESCO) metropolí na Bosporu - večerní město.

2. den
Prohlídka památek historického centra Starého Istanbulu v okolí antického Hippodromu - MODRÁ MEŠITA s hrobkou sultána Ahmeda I. - modré glazované dlaždice a štíhlé minarety, byzantský kostel z 6. stol. Malá Hagia Sofia a nejslavnější chrám Byzantské říše HAGIA SOFIA - „chrám Boží moudrosti“ - jedna z nejznámějších sakrálních staveb světa, stojící ve čtvrti Sultanahmet, postavena v letech 532-537 východořímským císařem Justiniánem I. a již více jak 1400 let nepřestává ohromovat svou krásou, elegantní architekturou a propracovanými detaily. Návštěva slavného Archeologického muzea s významnou sbírkou antického umění a největší mešity v Istanbulu - SULEJMANOVY MEŠITY (Süleymaniye Camii) nad zátokou Zlatý roh, na pozemcích starého paláce Eski Saray. 

Podvečerní procházka po březích zátoky ZLATÝ ROH s rušným Galatským mostem s kavárnami a restauracemi.

3. den
Dopoledne prohlídka rozsáhlého paláce TOPKAPI, ležícího v místě zvaném Serailový mys, kde se střetává Marmarské moře, Bospor a Zlatý roh, po dlouhá staletí rezidence osmanských sultánů (řada nádvoří s výhledem na Marmarské moře, klenotnice sultánů, zbrojnice, obrazárna, sbírky porcelánu, možnost návštěvy harému). Odpoledne návštěva Yerebatanské cisterny (antická podzemní zásobárna vody), Egyptského bazaru s Novou mešitou a orientální atmosféra VELKÉHO BAZARU - Kapali Çarşisi, nacházejícího se ve staré části Istanbulu, v objektu tržnice pocházející z 15. století na ploše 20 tisíc m2. Dnes jej tvoří rozlehlá soustava uliček a průchozích domů s více než 4500 obchůdky, restauracemi, kavárnami. Fakultativně: Podvečerní plavba po Bosporu.

4. den
Po snídani individuální volno v Istanbulu. Potom transfer na letiště a odlet do ČR.

 

Změna programu vyhrazena

 

Cena zahrnuje:

leteckou přepravu Praha - Istanbul - Praha, letištní taxy, transfer z/na letiště v Istanbulu, 3x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 3x snídani, průvodce

CENA JE KONEČNÁ a připlácí se pouze volitelné služby (jednolůžkový pokoj, fakultativní výlety, cestovní pojištění)

Cena nezahrnuje:

vstupné, fakultativní výlety, spropitné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

S dotazy na možné fakultativní výlety se kontaktujte s naší kanceláří.

Sleva:

Senior 60+   3% ze základní ceny zájezdu

Příplatek:

za jednolůžkový pokoj 1 890 Kč (zde povinný při nedoobsazení)

 

PŘES NÁS SE SLEVOU

GO parking se slevou

 

Zpět na poznávací      Zpět na EW      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt  

další eurovíkendy: /šedé nemají platný termín/

Amsterdam  Amsterdam a okolí  Barcelona***  Barcelona****  Bejrút  Bilbao  Budapešť  Dublin  Londýn_B  Lisabon_B  Lisabon_N  Madrid  Paříž**  Paříž****  Pisa***  Petrohrad_NEZ  Petrohrad+Moskva  Porto  Reykjavík_okruh  Řím_N  Řím_B  Valencie Ženeva_EURODEN

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Redok travel, s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

.

.

Seo servis

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

.

Eurovíkend 2013 euroweekend eurovíkent prodloužený víkend víkendy v Evropě

turkey turecko istanbul istambul aya sofia hypodrom sultanahmed suleyman sulejman laleli šíša vodní dýmka nargile 

bospor ajasofia pytagoras pytagorova věta Galata Istanbul Galata Istambul řecký ostrov Samos Marmarské moře

Princovy ostrovy Sulejmanova mešita Sultanahmed podzemní cisterna  Valentův akvadukt aquadukt ayran kuzušiš

döner kebab kebap fbsk imtravelling čedok firotour siam detur timetravel suntime sex drinkingtour hamam turecké lázně

turkish bath bazar nákupní nákupy nakupovací jerebatan yerebatan topkapi minaret zlatý roh golden horn emünenü

galatský most atatürk atatyrk mustafa kemal turecká lira kebabtour