- - -

Zpět na POZNÁVACÍ     Zpět na JEDNODENNÍ      podobné zájezdy:     /šedé nemají platný termín/                            Kontakt

Sibiř - zimní pohádka   Transsibiřská magistrála   Sibiř - okruh po Bajkalu   Uzbekistán - velký okruh   Zakavkazko - Armenie a Gruzie   Kazachstán a Kyrgyzstán

 

ARMENIE - není členem EU (měna arménský dram (AMD))

 GRUZIE - není členem EU (měna gruzínské lari (GEL))

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

Armenie a Gruzie 2019

JEREVAN*GARNI*GEGHARD*JEZERO SEVAN*DILIJAN

TBILISI*MCCHETA*KAZBEGI*KACHETIE*GREMI*GURJAANI

LETECKY

TERMÍN (9 dnů/8 nocí)

  10.05. - 18.05.2019  

vyprodáno

04.10. - 12.10.2019

předprodej  od 32 890 Kč

 

Poznávací zájezd do Zakavkazka

Armenie a Gruzie 2019

Zakavkazko - Armenie a Gruzie 2019 - Plánovaný program:


1. den
večerní odlet do Jerevanu.

 

2. den
přílet do hlavního města Arménie - Jerevanu brzkých ranních hodinách, ubytování a odpočinek v hotelu, pozdní snídaně. Po snídani následuje návštěva destilérie světoznámého koňaku Ararat. Po ochutnávce koňaku pěší prohlídka centra Jerevanu a ulice Abovyan, jedné z nejstarších a nejvýznamnějších ulic města, dále procházka kolem budovy Národního historického muzea a Národní obrazárny. Po obědě (v rámci příplatku) navštívíte architektonický komplex Cascade se sochami od Botera a dalších zahraničních umělců. Procházka bude zakončena v Parku Vítězství se sochou Matky Arménie a dechberoucím panoramatickým výhledem na růžové město Jerevan. Procházka v centru města po místním tržišti „Vernisáž“, možnost večeře v typické arménské restauraci (v rámci příplatku). Nocleh v hotelu.

 

3. den
po snídani odjezd na pláně Araratu, kde se nachází klášter Khor Virap. Klášter se nachází 200 m od hranice s Tureckem, na nejbližším místě k bájné hoře Ararat. Možnost oběda v místní restauraci (individuálně). Poté prohlídka kláštera Noravank, který je obklopen překrásnou horskou scenérií. Po cestě do Jerevanu zastávka v místním vinařství ve vesnici Areni (možnost ochutnávky a zakoupení vín). Návrat do Jerevanu, večeře (individuálně), nocleh v hotelu.

 

4. den
po snídani odjezd do muzea rukopisů Matenadaran, po prohlídce odjezd na prohlídku kláštera Geghard ze 13. st. (UNESCO), který se skládá ze tří kostelů a hrobky vytesané do skály. Poté následuje prohlídka pohanského chrámu Garni – který jako jediný pochází z helénského období (postaven r. 77 n. l.). Poblíž chrámu se nacházejí ruiny královského paláce a lázní s unikátními mozaikami. Dále pokračuje cesta k jezeru Sevan (cca 1900 m n. m.) – největšímu jezeru Kavkazu s úžasnou přírodou a křišťálově čistou vodou. Možnost oběda v místní restauraci (individuálně). Odpoledne prohlídka kláštera Sevan, který se nachází na poloostrově, odkud je krásný výhled na jezero a okolní hory. K večeru přejezd do horského střediska Dilijan (cca 1500 m n. m.) zvaného arménské malé Švýcarsko a je jedním z nejdůležitějších lázeňských resortů v Arménii. Možnost večeře (individuálně), ubytování a nocleh v hotelu.

 

5. den
po snídani odjezd hornatou krajinou na hraniční přechod do Gruzie. Možnost oběda po cestě (v rámci příplatku). Příjezd do hlavního města Gruzie - Tbilisi – okružní jízda městem. První zastávka bude u zbytků městské obranné zdi, kde je vagón historické koněspřežné dráhy Konka, pěšky si projdete centrum Tbilisi od historických lázní Abanotubani až k pevnosti Narikala, z níž se vám naskytne krásný výhled na gruzínskou metropoli se směsicí různých kultur – arménské a katolické kostely, synagogy a mešity. Ubytování v hotelu, večeře s folklorním programem (v ceně), nocleh.

 

6. den
po snídani odjezd do vesnice Stepantsmidna (160 km severně od Tbilisi, 1700 m n. m.). Odjezd jeepy na prohlídku starodávného kostela Gergeti Trinity (Svatá trojice) postaveného ve výšce 2127 m n. m. Při jasném počasí jsou úžasné výhledy na ledovce a pohoří Kavkazu na horu Mount Kazbeg, třetí nejvyšší vrchol Kavkazu (5047 m). Návrat zpět do vesnice Stepantsmidna na oběd v místní restauraci. Po obědě (v rámci příplatku) odjezd průsmykem Gombori do města Tsinandali na prohlídku rezidence, která svého času patřila aristokratickému básníkovi z 19. st. Alexanderovi Chavchavadzemu. Návštěva básníkova muzea v jeho rezidenci obklopené botanickou zahradou. Následuje odjezd do Gremi, komplexu s královským hradem, zvonicí, kostelem Archandělů a vinným sklepem. Odjezd do vinařské vesnice Gurjaani, kde bude prohlídka soukromého vinařství Wine House Gurjaani. Zde se podíváte, jak se vyrábí víno dnes a jak se vyrábělo dříve. Ochutnáte také tradiční zákusek churchkhela (ořechy navlečené na niti a namočené do vinného želé). Večeře v tradiční restauraci s ochutnávkou vín a hudebním doprovodem (v ceně). Ubytování a nocleh.

 

7. den
po snídani celodenní prohlídka města: architektonický komplex náměstí Poi-Kalon s mešitou a minaretem, mešitou Mir-i-Arab, pevností Ark, bývalá rezidence emírů Buchary, mešita Bolo-Hauz, mauzoleum Ismaila Samanida, mauzoleum Chasma-Ayub. Odpoledne okružní jízda městem: obchodní domy z 16. století: tržiště s pokrývkami hlavy- Telpak Furushon, mešita Magoki-Att ori, obchodní centrum klenotníků Toki-Zargaron, kupole směnárníků Toki-Sarrafon, architektonický komplex Lyabi-Hauz, návštěva paláce Nadir Divan Begi s folklórním představením. Večeře v tradiční restauraci, nocleh v hotelu.

 

8. den
po snídani odjezd do Sighnaghi, bývalého královského města zvaného pro svou romantickou atmosféru Město lásky. Poté přejezd ke klášteru Bodbe, kde je pochován Sv. Nino, který přinesl do Gruzie křesťanství. Po zastávce na oběd (v rámci příplatku) v tradiční restauraci s ochutnávkou vín a hudebním doprovodem následuje návštěva unikátního skalního klášterního komplexu David Gareja, který se nachází při hranici s Azerbajdžánem a byl od 6. do 18. st. kulturním a vzdělávacím centrem oblasti. Odjezd do Tbilisi, večeře (v rámci příplatku), ubytování a nocleh.

 

9. den
transfer v brzkých ranních hodinách na letiště v Tbilisi, odlet do Prahy.

Popis
Ubytování v hotelích na místech dle programu.
Další informace
Minimální počet: 10 osob
.

 

Změna programu i odletových časů vyhrazena.

 

 

Matka Arménie

Ararat - Khor Virap Monastery

jezero Sevan

klášter

prezidentsky-palac-v-tbilisi

Katalogová cena:   32 890 Kč    (sleva dle data nákupu v předprodeji)

Cena zahrnuje:

letenky Praha – Jerevan, Tbilisi – Praha (do ceny letenky 9000,- Kč/os.), letištní taxy a poplatky, 8x ubytování v hotelích 3* se snídaní, 3x večeři, degustaci koňaků a vín, výlety a vstupy do objektů a památek dle programu, transfery dle programu, výlet v džípech, služby místního průvodce, česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu, pojištění zájezdu dle zákona č. 159/1999.

Cena nezahrnuje :

cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu, 

5x oběd a 1x večeři (příplatek 4 500 Kč/os.), nápoje, spropitné a další osobní výdaje, 

příplatek za jednolůžkový pokoj (5 400 Kč).


Minimální počet účastníků: 10 osob.

Letištní taxa a bezpečnostní taxa:  0,- (je již zahrnuta v základní ceně)

Vízum: 

0,- (pro turistické cesty občanů EU platí bezvízový styk)

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, ČSOB(zahrnuje Poštovní spořitelmu), Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

 

Zpět na POZNÁVACÍ     Zpět na JEDNODENNÍ      podobné zájezdy:     /šedé nemají platný termín/                            Kontakt

Sibiř - zimní pohádka   Transsibiřská magistrála   Sibiř - okruh po Bajkalu   Uzbekistán - velký okruh   Zakavkazko - Armenie a Gruzie   Kazachstán a Kyrgyzstán

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Agrolex s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

JEREVAN- GARNI- GEGHARD- JEZERO SEVAN- DILIJAN –TBILISI- MCCHETA- KAZBEGI- KACHETIE- GREMI- GURJAANI

Ararat Khor Virap Monastery

AGLtravel Agrolex 2019 Matylda.cz