Hlavní MENU                                                               VYBER MENU                                                                                           Kontakt


>Pobytové    >Poznávací BUSEM    >Poznávací VLAKEM    >Poznávací LETECKY    >Senior55+    >Eurovílendy    >Jednodenní

Další eurovíkendy:                                                                                                                                                                                       /šedé nemají platný termín/      Kontakt        

Amsterdam_R   Amsterdam_S   Amsterdam - poznávací víkend   Atény_S  Budapešť(vlak)  Budapešť_noname(vlak)  Budapešť(bus)   Florencie_B   Florencie_Pisa S  Florencie_Siena S  

Forio_O   Istanbul_bez   Istanbul_I   Istanbul_R   Istanbul_S(2noci)   Istanbul_S(3noci)   Istanbul_T   Káhira_bez   Londýn_S   Lisabon_bez  Lisabon_S   Madrid a Toledo_S   

Miláno_S(2noci)   Miláno_S(3noci)   Neapol_S   Neapolský záliv_D   Paříž_S    Paříž_R    Pisa-Florencie_S  Porto_bez   Řím_bez   Řím_S(3dny)   Řím_S(4dny)   Říma_V(4dny)  Vídeň_S   

 

TURECKO - není členem EU (měna TURECKÁ LIRA)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

EUROVÍKEND v Istanbulu 2019

historie, jídlo, nákupy, zábava

LETECKY

EUROVÍKEND v Istanbulu 2016

 

Veselé varování:

Jedete-li do Istanbulu poprvé, určitě tam nejedete naposled !

EUROVÍKEND V ISTANBULU

 

EUROVÍKEND v Istanbulu 2019 v každé roční i denní době plný ruchu velkoměsta. Město na rozhraní západu s východem, Evropy s Asií a islámu s křesťanstvím. Pojďte přivonět k orientu a utratit pár lir za cokoliv. Ochutnejte horké kaštany za zpěvu muezína, utečte před čističem bot na Galatskou věž, podívat se na krásný západ slunce nad Zlatým rohem. Prohřejte tělo v turecké lázni abyste s novými silami vyrazili ochutnat rybu v Kumkapi. Projděte Velký bazar kde po koupi přemýšlíte jakým jazykem jste se to vlastně domluvili. Dejte si jablečný čaj na lodi při cestě na asijský břeh míjejíce Dívčí věž. A až se utahaní vrátíte na hotel, pusťte si televizi ve které budou dávat třeba "Chcete být milionářem" ...v ruštině !

Tak to je ta romantická varianta. 

Dnes ale můžete využít mezi Evropou a Asií celkem 3 visuté mosty, jeden železniční tunel (Marmaray) a nový silniční tunel, otevřený v prosinci 2016.

 

Pod Bosporem přibyla (4.8.2013 zkušební jízda) nová stavba - železniční tunel spojující pod Bosporským průlivem Evropu s Asií. 

Do provozu byla uvedena 29. října 2013 k 90. výročí založení Turecké republiky.

FOTOGALERIE Z MARMARAY >>>>ZDE

 

EUROVÍKEND v Istanbulu 2019

HOTEL

(klikni pro info)

BEKDAS DE LUXE

****

BLACK BIRD

****

BULVAR PALAS

****

ISTANBUL ROYAL

****

WYNDHAM OLD TOWN

*****

    TERMÍN      počet

d/n

osoba i dítě ve

2 lůžkovém pokoji

osoba i dítě ve

2 lůžkovém pokoji

osoba i dítě ve

2 lůžkovém pokoji

osoba i dítě ve

2 lůžkovém pokoji

osoba i dítě ve

2 lůžkovém pokoji

17.10.-20.10. 4 / 3 na dotaz na dotaz na dotaz

9 780 Kč

13 780 Kč

11 980 Kč

15 980 Kč

24.10.-27.10. 4 / 3 na dotaz na dotaz na dotaz

9 180 Kč

13 7180 Kč

11 380 Kč

15 380 Kč

31.10.-03.11. 4 / 3 na dotaz na dotaz na dotaz

9 180 Kč

13 7180 Kč

11 380 Kč

15 380 Kč

07.11.-10.11. 4 / 3 na dotaz na dotaz na dotaz

9 180 Kč

13 7180 Kč

11 380 Kč

15 380 Kč

14.11.-17.11. 4 / 3 na dotaz na dotaz na dotaz

8 880 Kč

12 880 Kč

11 080 Kč

15 080 Kč

21.11.-24.11. 4 / 3 na dotaz na dotaz na dotaz

8 880 Kč

12 880 Kč

11 080 Kč

15 080 Kč

28.11.-01.12. 4 / 3 na dotaz na dotaz na dotaz

8 880 Kč

12 880 Kč

11 080 Kč

15 080 Kč

05.12.-08.12. 4 / 3 na dotaz na dotaz na dotaz

8 880 Kč

12 880 Kč

11 080 Kč

15 080 Kč

12.12.-15.12. 4 / 3 na dotaz na dotaz na dotaz

8 880 Kč

12 880 Kč

11 080 Kč

15 080 Kč

Cena zahrnuje:

- Leteckou dopravu Praha – Istanbul (Sabiha Gökçen) – Praha
- Veškeré letištní taxy a poplatky vč. paliva
- Transfer letiště – hotel - letiště
- Ubytování na 3 noci v uvedeném hotelu se snídaní hotely, jsou v centru města (evropská část čtvrť Laleli), 

- pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

CENA JE KONEČNÁ a připlácí se pouze volitelné služby (jednolůžkový pokoj, fakultativní výlety, cestovní pojištění)

Dětské ceny u tohoto typu zájezdu neexistují, jednolůžkový pokoj jen na vyžádání.

Cena nezahrnuje:

- Rozšířené cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu
- Služby delegáta (pouze česká asistence na telefonu)

S dotazy na možné fakultativní výlety se kontaktujte s naší kanceláří.

Poznámka
- Uvedená cena zájezdu obsahuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se může od této uvedené lišit, což Vám rádi ověříme po odeslání NEZÁVAZNÉ objednávky.

  REZERVOVAT 

PŘES NÁS SE SLEVOU

GO parking se slevou

 

 
Hotel BEKDAS de Luxe****

Hotel BEKDAS de Luxe****

Mimar Kemalettin Mah. Derinkuyu Sok. 4, 34130 İstanbul

Poloha
Hotel se nachází v samém centru starobylého historického Istanbulu, u hlavní třídy Ordu Caddesi. Přímo před hotelem jezdí tramvajová linka spojující všechny důležité části starého města. Tramvajová zastávka je pouhých 150 metrů, Velký Bazar pouhých 5 minut chůzí a náměstí Sultanahmet cca 25 minut chůzí. V okolí hotelu je spousta obchodů a restaurací. Hotel nabízí dech beroucí výhled na Marmarské moře. Jedná se o kvalitní hotel s vynikající lokalitou.
Vybavení hotelu
Hosté mají k dispozici 24 hodin denně recepci, výtahy, Wi-Fi připojení, restauraci s terasou, bar, ala carte restauraci, směnárnu, čistírnu, prádelnu. Veškeré prostory jsou klimatizované. Mimo jiné hotel nabízí menší Spa centrum, kde mají hosté možnost odpočinku. 

Vybavení pokoje
Ubytování je ve standardních dvoulůžkových pokojích s možností jedné přistýlky. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením (koupelna s vanou nebo sprchou, toaleta a fén), klimatizací, telefonem, SAT/TV a minibarem. Možnost jedné přistýlky (u dvoulůžkových pokojů s přistýlkou se může snížit komfort ubytování).

Stravování
Snídaně se podává formou bufetu.

ZPĚT NA CENÍK

 
Hotel BLACK BIRD**** 

Hotel BLACK BIRD**** 

Gencturk Cad. No:51/53, Sehzadebasi / Istanbul 

blackbirdhotel.com

Tento moderní hotel se nachází ve starém městě Istanbulu, v části Fatih - Laleli. Fantastická poloha hotelu umožňuje klientům snadno poznat úžasné město Istanbul. V pěší vzdálenosti od hotelu je Velký bazar i mešita Laleli, nádherná Princova mešita i jedna z největších mešit ve městě Sulejmanova mešita. V těsné blízkosti hotelu je nepřeberné množství obchodů i restaurací. Stanice metra M2 i zastávka tramvaje je pár minut chůze od hotelu, tramvajovou linkou se dále dostanete na náměstí Sultanahmet, k Egyptskému bazaru nebo metrem do části Taksim se známou nákupní třídou Istiklal Caddesi po níž jezdí historická tramvaj.
Vybavení
Hotel nabízí svým hostům pokoje, které splňují jejich potřeby. Všechny tyto pokoje jsou vybaveny moderním zařízením. Hosté mají k dispozici vstupní halu s recepcí, autopůjčovnu, Wi-Fi připojení, restauraci a bar. K odpočinku hotel nabízí menší Spa centrum (masáže, Hammam, sauna, salon krásy, holičství a posilovna). 
Vybavení pokoje
K dispozici jsou standardní dvoulůžkové pokoje s možností jedné přistýlky. K vybavení pokoje patří vlastní sociální zařízení (koupelna s vanou nebo sprchovým koutem, toaleta a fén), SAT/TV, telefon, minibar a klimatizace. Možnost jedné přistýlky (u dvoulůžkových pokojů s přistýlkou se může snížit komfort ubytování).

Stravování  Snídaně se podává formou bufetu.

ZPĚT NA CENÍK

 
Hotel BULVAR PALAS****

Hotel BULVAR PALAS****

Atatürk Bulvari No:36 Sarachane Beyazıt, Fatih, 34134 Istanbul, Turecko

www.hotelbulvarpalas.com

Hotel se nachází ve staré části Istanbulu, ve čtvrti Fatih – Laleli. Vynikající poloha hotelu umožňuje klientům snadno poznat úžasné město Istanbul. V pěší vzdálenosti od hotelu je Velký bazar i mešita Laleli, nádherná Princova mešita i jedna z největších mešit ve městě Sulejmanova mešita. V těsné blízkosti hotelů jsou obchody i restaurace. Stanice metra i zastávka tramvaje Aksaray je pár minut chůze od hotelu, tramvajovou linkou se dále dostanete na náměstí Sultanahmet, k Egyptskému bazaru nebo do části Taksim se známou nákupnou třídou Istiklal Caddesi. Do nákupního centra Historia je možné dojít pěší chůzí za 15 min. (1,1 km). 

Pokoje: K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností jedné přistýlky. K vybavení pokoje patří vlastní sociální zařízení (koupelna s vanou nebo sprchou, toaleta a fén), trezor, telefon, minibar, Wi-Fi připojení a SAT/TV. Možnost jedné přistýlky (u dvoulůžkových pokojů s přistýlkou se může snížit komfort ubytování).
Vybavení: Hotel nabízí 24 – hodinovou recepci, na recepci je možné si pronajmout bezpečnostní schránky, čistírnu, prádelnu, restauraci, bar, Wi-Fi připojení a Spa centrum (za poplatek).
Stravování: snídaně se podává formou bufetu

ZPĚT NA CENÍK

 
Hotel ISTANBUL ROYAL**** 

Hotel ISTANBUL ROYAL**** 

Mesih Pasa Mh, Laleli Cd No:16, 34480 Istanbul

www.istanbulroyalhotel.com

Hotel Istanbul Royal se nachází ve staré části Istanbulu Laleli v bezprostřední vzdálenosti od stanice metra a zastávky tramvaje Aksaray. Tramvajovou linkou se dále dostanete na náměstí Sultanahmet, k Egyptskému bazaru nebo do části Taksim se známou nákupní třídou Istiklal Caddesi. Leží v pěší vzdálenosti od Velkého bazaru (tržiště). Nedaleko hotelu je stanice nově vybudované linky Marmaray, kterou se pod průplavem dopravíte na asijskou stranu Istanbulu, zde jsou rovněž velmi dobré možnosti nákupů. V samotném okolí hotelu je velké množství obchodů a restaurací. Doporučujeme navštívit i nákupní centrum Historia.

Vybavení:
Hosté mají k dispozici vstupní halu s recepcí a směnárnou, půjčovnu aut, restauraci (tradiční turecká kuchyně a mezinárodní kuchyně), 24 - hodinový bar, Wi-Fi připojení, konferenční místnost a prádelnu. 

Vybavení pokoje: Ubytování je nabízeno ve standardních dvoulůžkových pokojích s možností jedné přistýlky. K vybavení každého pokoje patří vlastní sociální zařízení (koupelna s vanou nebo sprchovým koutem, toaleta a fén), trezor, SAT/TV, telefon, klimatizace a Wi-Fi připojení. Možnost jedné přistýlky (u dvoulůžkových pokojů s přistýlkou se může snížit komfort ubytování).
Stravování: SNÍDANĚ formou bufetu.

ZPĚT NA CENÍK

 
Hotel WYNDHAM OLD TOWN***** 

Hotel WYNDHAM OLD TOWN***** 

Balabanaga Mahallesi Fethibey Caddesi No:2, Laleli, Fatih, 34134 Istanbul

www.wyndhamhotels.com/wyndham/istanbul-turkey/wyndham-istanbul-old-city

Luxusní 5* hotel Wyndham Old Town leží ve staré části Istanbulu Laleli v blízkosti zastávky tramvaje. Tramvajovou linkou se dále dostanete na náměstí Sultanahmet, k Egyptskému bazaru nebo do přístavu trajektů Emünenü. Metrem M2 pak dočásti Taksim se známou nákupní třídou Istiklal Caddesi. Přestupní stanice metra M1, M2 a Marmaray se jmenuje Yenikapi a leží asi 200 m od hotelu. Velký bazar je v pěší vzdálenosti od hotelu a v okolí hotelu se nachází množství menších obchůdků i restaurací. Hned za hotelem je mešita Laleli (Tulipánová) a příjemná typická turecká nargile kavárna (vodní dýmka). Tento hotel doporučujeme pro náročnější klientelu. 

Vybavení Hotelu: Hosté mají k dispozici vstupní halu s recepcí, směnárnou a lobby barem, restauraci Laleli (tradiční turecká kuchyně a mezinárodní kuchyně), bar, Wi-Fi připojení ve všech prostorách zdarma, posilovnu, krytý bazén a wellness centrum.

Vybavení pokoje: Ubytování je nabízeno ve elegantních dvoulůžkových pokojích s možností jedné přistýlky. K vybavení každého pokoje patří vlastní sociální zařízení (koupelna s vanou nebo sprchovým koutem, toaleta a fén), trezor, SAT/TV, telefon, klimatizace, Wi-Fi připojení, příslušenství pro přípravy kávy a čaje a posezení. Možnost jedné přistýlky (u dvoulůžkových pokojů s přistýlkou se může snížit komfort ubytování).
Stravování: SNÍDANĚ formou bufetu.

ZPĚT NA CENÍK

 

 

Hlavní MENU                                                               VYBER MENU                                                                                           Kontakt


>Pobytové    >Poznávací BUSEM    >Poznávací VLAKEM    >Poznávací LETECKY    >Senior55+    >Eurovílendy    >Jednodenní

Další eurovíkendy:                                                                                                                                                                                       /šedé nemají platný termín/      Kontakt        

Amsterdam_R   Amsterdam_S   Amsterdam - poznávací víkend   Atény_S  Budapešť(vlak)  Budapešť_noname(vlak)  Budapešť(bus)   Florencie_B   Florencie_Pisa S  Florencie_Siena S  

Forio_O   Istanbul_bez   Istanbul_I   Istanbul_R   Istanbul_S(2noci)   Istanbul_S(3noci)   Istanbul_T   Káhira_bez   Londýn_S   Lisabon_bez  Lisabon_S   Madrid a Toledo_S   

Miláno_S(2noci)   Miláno_S(3noci)   Neapol_S   Neapolský záliv_D   Paříž_S    Paříž_R    Pisa-Florencie_S  Porto_bez   Řím_bez   Řím_S(3dny)   Řím_S(4dny)   Říma_V(4dny)  Vídeň_S   

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje TopFly, s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

 

Eurovíkend 2016 euroweekend eurovíkent prodloužený víkend víkendy v Evropě

turkey turecko istanbul istambul aya sofia hypodrom sultanahmed suleyman sulejman laleli šíša vodní dýmka nargile 

bospor ajasofia pytagoras pytagorova věta Galata Istanbul Galata Istambul řecký ostrov Samos Marmarské moře

Princovy ostrovy Sulejmanova mešita Sultanahmed podzemní cisterna  Valentův akvadukt aquadukt ayran kuzušiš

döner kebab kebap fbsk imtravelling čedok firotour siam detur timetravel suntime sex drinkingtour hamam turecké lázně

turkish bath bazar nákupní nákupy nakupovací jerebatan yerebatan topkapi minaret zlatý roh golden horn emünenü

galatský most atatürk atatyrk mustafa kemal turecká lira kebabtour