ZPĚT NA:    Hlavní MENU     POBYTOVÉ     POZNÁVACÍ  BUSEM     POZNÁVACÍ  VLAKEM     POZNÁVACÍ  LETECKY     JEDNODENNÍ     Kontakt

Zpět   Kontakt   podobné zájezdy:                                                                                                                                                                      /šedé nemají platný termín/

Plavba po Dunaji   Jezero Königsee a Orlí hnízdo   Salcburk a Dachstein  Schladming a Dachstein  Za krásami Julských Alp  Plavba Saským Švýcarskem     

Za krásami krasu a Termaris (Laguna)   Nostalgická Solná komora   Shánění stád v Maria Alm  Nejkrásnější jezera bavorských Alp  Knedlíkový festival a stáda  

- - -

NĚMECKO - člen EU, člen EMU (měna EURO)

 DNEŠNÍ KURZY  MĚN

 

Jezero Königsee a Orlí hnízdo

Berchtesgaden

Víkend v nejkrásnějších přírodních partiích německých Alp, hotel s polopenzí.

jezero Königssee * Kehlsteinhaus - Orlí hnízdo * Berchtesgaden

 

2 0 2 4
Termín Cena dospělí

Poznámka

11.05.2024 1 590 Kč  
08.06.2024 1 590 Kč volby do EU
13.07.2024 1 590 Kč  

Kehlsteinhaus 124 m tunel do stěny

Berchtesgaden nabízí obrovské možnosti přírodních i historických atraktivit:

Jste připraveni prozkoumat jedno z nejpozoruhodnějších historických míst ?  Orlí hnízdo je nepřehlédnutelným symbolem minulosti. Nechal ho postavit tajemník Martin Bormann v roce 1937 jako dárek pro Adolfa Hitlera k jeho 50. narozeninám. Tato impozantní stavba nabízí ohromující výhledy na úchvatné alpské scenérie. Ale to není vše. Naše dobrodružství dále směřuje k malebnému jezeru Königssee, které se těší pověsti o své křišťálově čisté vodě a impozantních horách obklopujících jeho břehy. Krátká zastávka vám zde umožní ochutnat klid a krásu přírody, která se zdá být jako z pohádky.

Jezero Königsee a Orlí hnízdo - Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 05:30 hod.

Naše dobrodružství začne ráno, kdy dorazíme na parkoviště v Obersalzbergu. Zde vás přivítá a okouzlí atmosféra okolní přírody. Společně přesedneme na místní autobus, který nás pohodlně dopraví pod majestátní horu Kehlstein. Během této cesty budete mít příležitost obdivovat krásné horské scenérie a naplno si užít atmosféru alpského prostředí. Při příjezdu ke vchodu do tunelu nechte své smysly pohltit dobrodružstvím. Zde vás bude očekávat 124 m dlouhý tunel, na jehož konci se nachází honosný zlatý výtah, který vás vyveze srdcem hory až na vrchol. Právě zde se skrývá nesmírně fascinující vyhlídka Orlí hnízdo. Na vyhlídce se před vámi otevře panoramatický pohled na malebné alpské masivy. Budete zde mít dostatek na prohlídku, na focení či občerstvení v místní restauraci. Věřte, že výhledy do okolí vám vezmou dech. Při zpáteční cestě opět využijeme výtah, projdeme tunelem a místní autobus nás přiblíží na dolní parkoviště v Obersalzbergu.

Dále budeme pokračovat naším autobusem k jezeru Königssee. Toto jezero leží na dně hlubokého údolí, obklopené strmými srázy a horami. Hloubka jezera je až neuvěřitelných 190 metrů. Jedná se tak o nejhlubší jezero v Německu. Königssee má velmi čistou vodu, a proto je plavba zde povolena pouze lodím na elektrický pohon, veslicím a šlapadlům. Následovat bude osobní volno, které můžete využit k projížďce po jezeře, procházce podél jezera nebo občerstvení v některé z tamních hospůdek.
Odjezd zpět do ČR je plánovaný na 17 hodinu, abychom stihli příjezd do Prahy do půlnoci.

Pokud by došlo k situaci, že by z důvodu aktuálního špatného počasí nebylo možné navštívit vyhlídku Orlí hnízdo, byl by zařazený náhradní program – návštěva nedalekého solného dolu Berchtesgaden.

Kehlsteinhaus

Cena obsahuje:  

1 místo v autobuse
Služby průvodce
1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě

Cena neobsahuje: 

Výjezd k Orlímu hnízdu (místní speciálně upravený autobus a jízda výtahem) 35 €
Projížďku lodí 22,50 €
Cestovní a úrazové pojištění 

Volitelný příplatek:

kompletní pojištění Allianz (ptejte se v kanceláři) 

  • 2 dny v bavorském alpském ráji – můžete využít zdejších atrakcí či si jen tak užít turistiky či procházek. Hlavní atrakce Berchtesgadenu:

  • výjezd na Orlí hnízdo (cca 30 EUR)

  • romantická plavba po jezeře Königssee ke kostelu sv. Bartoloměje či k jezeru Obersee s nejvyšším vodopádem Německa (od 20 EUR)

  • solný důl a jeho skluzavky a vláček (21 EUR)

  • solné lázně Watzmann Therme

Doprava: 

klimatizovaným autokarem

Odjezdová místa:

03:00 PRAHA - PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ           >>>>MAPKA
03:45 BENEŠOV - HOTEL BENICA, UL. KE STADIONU
04:30 TÁBOR - ČERPACÍ STANICE BENZINA, UL. SOBĚSLAVSKÁ
05:30 ČESKÉ BUDĚJOVICE - PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘ., PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. CK má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012:  

cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí již není možné. Děti mohou cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností (žádost lze podat i na úřadě, kde nemá trvalý pobyt) je třeba předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč (platnost pasu je 5 let), za občanský průkaz 50 Kč (platnost OP je 5 let).

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů (i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

 

Zpět   Kontakt   podobné zájezdy:                                                                                                                                                                      /šedé nemají platný termín/

Plavba po Dunaji   Jezero Königsee a Orlí hnízdo   Salcburk a Dachstein  Schladming a Dachstein  Za krásami Julských Alp  Plavba Saským Švýcarskem     

Za krásami krasu a Termaris (Laguna)   Nostalgická Solná komora   Shánění stád v Maria Alm  Nejkrásnější jezera bavorských Alp  Knedlíkový festival a stáda  

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento výlet není zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. a proto nemůže být podle tohoto zákona pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

Odjezdové místo

Odjezdové místo Wilzoňák směr Brno

>>>>Zpět nahoru

Germany Bavorsko Berchtesgaden přírodní park Watzmann Therme Jenner Ramsau Hintersee soutěsky Wimbachklamm a Almbachklamm Hitler 

Orlí hnízdo kostel sv. Bartoloměje Königssee Obersee